Тернопіль підзарядився цілющою силою
Якби можна було повертати до життя людей, талантом та харизмою яких підкорені цілі історичні та культурні епохи. Але чого варте тіло, у порівнянні з духом, який живе у віках, не залежний ні від хитких ідеалів, ані від всевладності часу.
У кожного з нас своє уявлення про зовнішність Тараса Шевченка – для когось він суворий літній чоловік у кожусі, з кошлатими вусами та впертим поглядом, а хтось бачить його молодим усміхненим юнаком, із темним хвилястим волоссям, палкими вогниками у очах. Іноді важко повірити, що на тих двох портретах зображена одна людина, але геніальність українського літературного титана залишається поза обговоренням.
Символічним є те, що саме цього року Україна святкує 200-ліття від Дня народження свого видатного сина. Зараз, коли ведеться запекла боротьба за свободу Батьківщини, ми, як ніколи потребуємо цілющої сили Шевченкового слова.
Літературний діалог поколінь «Як кобзар у хаті – буде щастя, знай!» об`єднав у стінах Тернопільської обласної бібліотеки для дітей представників кількох поколінь. Вшанувати 200-ліття від Дня народження, а також звернутись до поетичного слова великого Кобзаря зібрались учні 3-г класу ЗОШ № 24, їхній класний керівник Наталя Перчик, а також члени родин школярів. Відбірна українська мова, патріотичний настрій, а також різнобарв`я вишиванок склали ідеальну формулу літературного діалогу між поколіннями.
Школярі емоційно та проникливо декламували поезії Тараса Шевченка, пригадали найважливіші періоди біографії митця. Ведуча заходу Галина Стецій запросила до активної участі у дійстві і батьків юних читців, адже універсальність, щирість та всеохоплююча любов до всього українського, роблять поезію Шевченка доступною для представників різних вікових категорій. Мама Сашка Сеньківа Оксана, яка продекламувала вірш – звернення «Бандуристе, орле сизий» розповіла про традиції вшанування великого Кобзаря у їхній родині, а також підкреслила, що Шевченкове слово стало могутньою підтримкою для сучасних борців за волю України.
Особливо хвилююче прозвучали твори Тараса Шевченка, які знайшли своє відображення у світі мелодій. Музичні композиції «Зоре моя вечірняя», «Якби мені черевички», а також добре відомий усім «Заповіт» у дитячому виконанні стали урочистим доповненням заходу. Надзвичайно зворушливим був виступ третьокласника Сашка Твердого, який виконав на фортепіано легендарний твір Кобзаря «Думи мої».
У час великих випробувань для всієї української нації, поезія Тараса Шевченка є могутньою духовною зброєю, яку не під силу здолати ні хижим підступам недруга, ані найлютішому ворогу.
Уляна Пилипчук –
працівник тернопільської обласної бібліотеки для дітей
Коментарі вимкнені.