Тернопіль стане базою для поширення української мови на східні і південні регіони
Відбулося друге засідання комісії з питань координації та контролю за дотриманням законодавства щодо функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя Тернополя. На черговому зібранні цього дорадчого органу міської ради, яке відбулося під головування заступника міського голови Леоніда Бицюри, прийняли положення про його діяльність.
Метою цієї комісії є сприяння всебічному розвитку та функціонуванню української мови в усіх сферах суспільного життя та здійснення контролю за дотриманням статті 10 Конституції України в нашому місті. Члени дорадчого органу при міськраді обговорили основні напрямки, завдання і форми його роботи, які подали на затвердження міському голові Тернополя Сергієві Надалу.
Згідно з положенням, комісія контролюватиме функціонування української мови як державної в усіх сферах життя місцевої громади, стан реалізації мовного законодавства (за винятком українофобського закону Колесниченка-Кивалова, який не набув чинності). Вона також сприятиме зміцненню статусу української мови, а також правильному її застосуванню в інформаційному просторі нашого міста. Цей дорадчий орган Тернопільської міської ради пропозиції до вдосконалення нормативно-правової бази для повноцінного функціонування рідної мови, координуватиме підтримку та поширення наукових розробок, в яких вона є предметом дослідження.
Підбиваючи підсумки засідання, заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра наголосив на важливості об’єднання зусиль громадськості та органів місцевого самоврядування не лише для захисту української мови, а й удосконалення нормативних актів для її використання та розвитку. За його словами, для цього у місті відбудеться чимало різних просвітницько-інформаційних заходів, серед яких впровадження ідеї мовних курсів: «Є ініціатива міського голови Сергія Надала зробити Тернопіль центром ощирення української мови для усіх регіонів України та світу. Це може бути певною родзинкою для нашого міста, адже у нас найбільший відсоток жителів, які розмовляють рідною мовою, є авторитетні фахівці – філологи. З цією ініціативою звернемося до усіх міст та регіонів України. Ми не обмежуємося лише заходами із захисту української мови, а прагнемо створити базу для її поширення в усі напрямки життя східних і південних регіонів України».
Дано доручення усім структурним підрозділам міської ради розробити конкретні заходи спрямовані за захист і розвиток української мови.
Одним із них буде запропоновано присвятити українській мові перший урок в новому навчальному році в школах.
Коментарі вимкнені.