Тернопільська молодь допоможе соціальній адаптації переселенців зі Сходу

Тернопільська міська організація Спілки Української Молоді в Україні, спільно з міжнародним фондом «Відродження», розпочала реалізацію у Тернополі проекту «Свій серед своїх».

Його метою є залучення осіб, тимчасово переселених з сходу України, до повноцінного та активного життя в громаді.

«Важливо, щоб українці, які були вимушені покинути рідні домівки, не відчували себе чужими на новому місці проживання, – вважають організатори проекту. – Тому завданням цього проекту є соціальна підтримка та реінтеграція в суспільство переміщених осіб».

Учасники програми зможуть ознайомитися культурною, духовною та історичною спадщиною Тернопільщини, безкоштовно переглянути фільми українського виробництва, вистави обласного драматичного театру та обласного театру актора і ляльки, відвідати музеї.

Вони, спільно з членами СУМ в Україні, візьмуть участь в різноманітних майстер-класах, мандрівках визначними місцями краю, відвідають спортивні змагання.

Крім того, запланована зустріч учасників проекту з відомими людьми Тернопільщини, а також – з українським письменником, істориком, дослідником Кубані донеччанином Дмитром Білим, який через окупацію був змушений покинути «малу Батьківщину» і переїхати на захід України.

Не забудуть й про наймолодших – організатори акції мають на меті створити групи взаємодії для дітей внутрішньо переселених осіб з їх тернопільськими ровесниками.

До участі в проекті «Свій серед своїх» вже долучилися обласний центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді.

Програма даного проекту також передбачає сприяння Тернопільської міської ради, управління Тернопільської ОДА, управління Держслужби з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області, комунальні установи Тернопільської міської ради.

Так тернопільські рятувальники запропонували свою допомогу в напрямку психологічної реабілітації переселенців, запросили відвідати пожежно-технічну виставку, а також вручили «Дорожню карту» Тернопільської області в якій вказані номери соціальних служб.

Організатори проекту сподіваються, що він принесе користь і допоможе адаптуватися вимушено переселеним особам на новому місці, а також сприятиме подоланню можливих світоглядових стереотипів.

Коментарі вимкнені.