Тернопільська «Нива» – на волосині від «смерті»

На носі старт чемпіонат України з футболу серед команд першої ліги, доля одного з її учасників – тернопільської «Ниви» – залишається невизначеною. Команда так і не приступила до тренувань. Не відбулася вчасно (22 липня) і її заявка. Більше того, керівництво клубу попросили ПФЛ перенести матч першого туру «Ниви» в Чернівцях проти місцевої «Буковина». Все йде до того, що команда може зникнути з футбольної мапи України.

Про плачевне фінансове становище ФК «Нива» говорилося вже неодноразово. Керівництво клубу від безвиході вирішило при допомозі фанатів «штурмувати» обласну адміністрацію та особисто її голову Олега Сиротюка. Перед владою області ставилось питання збереження команди та допомога в її фінансуванні. Разом з тим, не відомо, як це могло бути, адже ФК «Нива» – на 100% приватний, відповідно виділення грошей з бюджету на його утримання є справою, м’яко кажучи, незаконною. Як один з варіантів, президент клубу Автанділ Мдінарадзе хотів, щоб той же губернатор звернуся до підприємців (зокрема називалося ім’я власника агрохолдингу «Мрія» Івана Гути) задля того, щоб ті фінансували «Ниву». На що власник клубу від Сиротюка отримав категоричне «ні», адже минулися ті часи, коли можна було притискати бізнес щодо допомоги футболу.

Після зустрічі у вівторок, 22 липня, керівництва ТОДА із представниками «Ниви» адміністрація вирішила поки не втручатися у процес функціонування і фінансування, адже вона не є засновником клубу. Влада переконує, що найперше своє слово має сказати власник клубу.

– Якщо власник ФК «Нива» відмовиться від клубу, його бренду та у команди не буде боргів, тоді розглядатимемо варіанти, як можна її зберегти. Бо з непрозорим фінансуванням, відсутністю матеріально-технічної бази та величезними боргами нікому клуб не під силу. Влада готова наповнити «Ниву» новим життям. Але має бути змінено підхід до розвитку футболу загалом. Формування головної команди області повинно відбуватися з низів – дитячої та юнацької футбольних шкіл, залучаючи місцевих футболістів-аматорів, створюючи відповідну матеріальну базу. На сьогодні розглядається модель створення громадської організації, куди б увійшли як фізичні, так і юридичні особи, а також члени фан-клубу. Саме вони, а також прості вболівальники через накопичувальний рахунок в інтернеті мали б долучитися до фінансування команди, – стверджують у ТОДА.

Між тим, влада обережно говорить, що цього сезону «Нива» серед професіоналів не виступатиме… Залишається сподіватись, що Автанділ Мдінарадзе має у своєму рукаві ще один козир, який критиме слова чиновників. А тому є ще маленька надія, що президент ФК таки в останній момент знайде кошти для старту «Ниви» у першій лізі. В іншому ж випадку, може так статися, що Мдінарадзе стане останнім президентом ФК «Нива» в її 36 річній історії…

Іван Білий, Номер один

Коментарі вимкнені.