Оркестру та хору Тернопільської обласної філармонії надано статус академічних

Рішенням Експертної комісії Міністерства культури України з питань надання статусу в галузі музичного мистецтва, враховуючи значний творчий внесок у розвиток вітчизняної музичної культури та високий рівень виконавської майстерності, симфонічному оркестру та камерному хору Тернопільської обласної філармонії було надано статус академічного. Відповідний Указ був підписаний 28 грудня.

Нагадаємо, одним із центрів культурного життя міста є Філармонія. Тернопіль здавна славиться пристрастю до високого мистецтва та музики, тож сюди залюбки приїжджають гастролери. Хоча сам мистецький заклад було засновано в 1939 р, неперевершені виступи у будівлі проходили і раніше. Стіни колишнього Міщанського братства (нині – Тернопільська обласна філармонія) пам’ятають Івана Франка, Соломію Крушельницьку, Богдана Лепкого, хор «Тернопільський Боян» та багато інших людей, котрі залишили свій слід в історії.

Сьогодні концерти у філармонії міста Тернополя дають артисти, котрі працюють тут постійно. Це музиканти, вокалісти, танцюристи, загальне число котрих переважає 150.
На базі закладу діють: ансамблі танцю, народної музики, камерний хор, вокальні колективи та солісти, симфонічний та камерний оркестри, артисти розповідного жанру.
У репертуарі багатогранного творчого колективу більше сорока концертних програм. А ще сюди постійно приїжджають гастролери, відомі на всю Україну і не тільки, – пише Моє Місто.

 

Коментарі вимкнені.