Тернопільські лісівники надали саджанці для озеленення шкіл

Акція Держлісагентства України «Майбутнє лісу в твоїх руках» триває. Керуючись цьогорічним гаслом акції «Ліс та населені пункти», на Тернопільщині до неї долучаються як органи місцевого самоврядування, так і всі охочі зробити трішки гарнішою територію, до якої в тій чи іншій мірі причетні: чи то майбутня відпочинкова зона, чи місце праці, чи навчання, – повідомляє прес-служба Тернопільського ОУЛМГ.

        Зокрема, в Тернополі вже не перший рік за ініціативи громадської організації «Екоальянс» і її керівника Олександра Філя та за сприяння начальника Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства Олега Яремка відбувається озеленення місцевих шкіл.

        До речі, бажаючих озеленитися чимало. Та й школярі долучаються до посадки саджанців охоче, адже їм не байдуже, як виглядає їхня альма-матер і проводити час між уроками на пришкільному подвір’ї, подихати чистим повітрям набагато корисніше для здоров’я. Водночас естетично можна відпочити, споглядаючи на всю цю красу. Тож усвідомлюючи це, школярі беруться до роботи із великим завзяттям. Ба, їм ще приємніше осмислювати те, що цієї краси не було б, якби не їхня активна позиція. Тож хтось бере лопату, копаючи ямки, хтось бігає з відром, наливаючи у кожну з них води, хтось бере саджанець і правильно його тримаючи, слухає настанови лісівників, як правильно посадити деревце, аби воно прижилося на новому місці.

        Власне, працівники лісового господарства й вирощують декоративні саджанці різних форм та видів із тією метою, щоб всі мали змогу обрати собі те, що їм до вподоби. Крім того, дають професійну пораду, де і що ліпше приживеться.

        Так, 4 і 5 квітня одночасно відбувалося доповнення дендрарію школи-колегіуму Патріарха Йосифа Сліпого та озеленення Тернопільської ЗОШ №11. Декоративні саджанці надали Тернопільський, Бучацький і Бережанський лісгоспи. Серед них павловнія, бересклет, ялина колюча ф. голуба, сосна чорна, сосна звичайна, самшит, а також різні види туй та ялівців.

Коментарі вимкнені.