Тернопільський депутат вперше в Україні застосував новітню технологію ремонту доріг

Тернопільський депутат, начальник Служби автомобільних доріг у Львівській області Юрій Лазаренко вперше в Україні застовував новітню технологію ремонту доріг.

З початку липня за ініціативи Голови державного агентства автомобільних доріг України (Укравтодору), керівництва Служби автомобільних доріг у Львівській області та Львівської обласної ради в Радехівському районі розпочато роботи з відновлення дорожньої основи та верхнього покриття автомобільних доріг місцевого значення  С 141306 Радехів – Нивиці км 0+600 до км 1+700 та  О 141606 Сокаль – Стоянів км 34+750 до 35+200 та  км 36+850 до км 37+500. Роботи виконуються за кошти з обласного бюджету.

Капітальний ремонт даних ділянок доріг виконано за технологією «холодного ресайклінгу», за допомогою якого відновлюється та зміцнюється основа дорожнього полотна. Проведено роботи з влаштування основи дорожнього одягу: розпушення конструктивних шарів дорожнього одягу та холодне фрезерування щебеневого покриття, регенерація поверхневого шару основи, підготовка для влаштування поверхні дорожнього одягу.

Днями дорожники покрили основу дороги за технологією «подвійна поверхнева обробка кубовидним щебенем з застосуванням холодних емульсій». Дана технологія широко застосовувалася в європейських країнах. На Львівщині вперше вирішили використати даний досвід європейських колег. Влаштування верхнього шару автодороги таким методом значно здешевлює вартість робіт, що дозволить в майбутньому охопити більшу площу доріг, що потребують ремонту . Оріентовна вартість 1м.кв. – 270 грн. В майбутньому відновлення мережі доріг місцевого значеннях в різних куточках нашої країни таким методом дозволить значно заощадити бюджетні кошти на ремонт доріг та значно збільшити протяжність відновлених автодоріг.

Службою автомобільних доріг у Львівській області метод «холодний ресайклінг» вже застосовувався на автомобільній  дорозі  Львів – Тернопіль у 2013 році. Проведення ремонтних робіт на автодорогах даним методом дозволяє відновити не тільки верхній шар дорожнього одягу, а й зміцнити основу дороги. Під час проведення таких робіт на автодорогах рух  лише частково обмежений (автомобільний потік здійснюється лише однією смугою або реверсом при значних потоках автомобільного транспорту).

Згідно планів керівництва Служби автодоріг та за підтримки Голови Укравтодору за даною технологією при наявності відповідного фінансування в найближчі роки планується повністю відновити мережу автодоріг місцевого значення у Львівській області, що дозволить активніше розвиватись туризму, торгівлі, бізнесу, адже дорога – це життя.

Державне агенство автомобільних доріг

Коментарі вимкнені.