Тернопільський мер Сергій Надал використовує Європейський Союз для прикриття?

Під час моніторінгу використання бюджетних коштів громадська активістка Олена Степанова натрапила на цікаву інформацію і вирішила нею поділитись з читачами «Погляду».
За її інформацією, двічі ( 13.11.2015 р. та 10.12.2015 р.) Тернопільська міська рада сплачувала Громадській організації «Польське освітньо-культурне товариство» по 4000,00 грн за оренду приміщення згідно проекту Європейського союзу.
Враховуючи те що в комунальній власності є достатньо приміщень мені стало цікаво, що ж це за громадська організація і, яким нерухомим майном вона володіє. Однак яким же було моє здивування, коли пошук в єдиному державному реєстрі речових прав на нерухоме майно результатів не дав. А це означає що ГО не володіє жодним нерухомим майном. За що ж тоді міська рада платить кошти? Було подано інформаційний запит на отримання копії договору оренди. Та міська рада відмовила у наданні копії посилаючись на те, що «вказаний договір укладений в рамках Проекту Європейського Союзу «Соціально-економічна адаптація тимчасово переміщених осіб у місті Тернополі» і відповідно до Грантового контракту, підписаного Тернопільською міською радою та Європейським Союзом передбачена конфенденційність будь-якої інформації, незважаючи на її форму, письмову або усну у зв’язку із впровадженням Договору та ідентифікувати в письмовій формі як конфіденційну одиницю щонайменше 5 років після виплати балансу». Договір це добре. І виконання умов договору теж добре. Але. Європейський Союз декларує доступність місцевих бюджетів для контролю громадянами, незалежно від походження коштів отриманих місцевими бюджетами. Навіть кошти державі виділив на підтримку дотримання ЗУ «Про доступ до публічної інформації». А тут виявляється конфіденційність стосовно використання бюджетних коштів. Тому вирішила я з’ясувати походження цієї громадської організації, діяльність якої настільки засекречена. І так. Громадська організація «Польське освітньо-культурне товариство» ( код ЄДРПОУ 39459200) зареєстрована 27.10.2014 Номер запису: 1 646 102 0000 009522. Юридична адреса – м.Тернопіль, вул..Чарнецького 2. Засновники громадської організації – ХІМЕЙЧУК ПЕТРО ІВАНОВИЧ, ХІМЕЙЧУК ІРИНА ФЕДОРІВНА, ЧЕРВАТЮК ЯРОСЛАВ СТЕПАНОВИЧ. Керівник громадської організації ХІМЕЙЧУК ПЕТРО ІВАНОВИЧ. І щось мені прізвище Хімейчук виявилось дуже знайомим. Та ба.. то ж у нас заступник міського голови Хімейчук Іван Сергійович. Гугл на допомогу і з’ясовується що засновник і керівник ГО є сином заступника міського голови. Пазли склались. Хоч 8000,00 грн здається дріб’язком порівняно із ремонтом зупинок по 200 тисяч, та дріб’язкові прояви корупції на місцевому рівні породжують корупційну гідру на державному рівні.

Матеріал по темі – У Сергія Надала ремонт зупинки вартує як пів-квартири?

Коментарі вимкнені.