Тернопільський мільярдер може сісти на 50 років

У травні Фірташа можуть екстрадувати до США, де йому загрожує 50 років з конфіскацією. У травні австрійський суд прийме рішення про екстрадицію бізнесмена в США

У травні австрійський суд прийме рішення про екстрадицію бізнесмена в цю країну.

У травні 2014 року австрійський суд розгляне питання екстрадиції бізнесмена, голови ради групи компаній Group DF Дмитра Фірташа в Сполучені Штати Америки, повідомляє в середу, 30 квітня, Deutsche Welle.

За словами прес-секретаря Земельного суду Відня, всі необхідні документи від Федерального бюро розслідувань США вже надійшли.

Також повідомляється, що Фірташ підключив до свого захисту іменитих юристів. Його адвокатом в суді виступатиме колишній міністр юстиції Австрії Дітер Бемдорфер.

Як зазначає Мін’юст США, Фірташу загрожує ув’язнення на кілька десятків років за створення злочинного угруповання і відмивання коштів. Максимальний сукупний термін ув’язнення за злочини, які йому інкримінуються, становить 50 років.

Фірташ підозрюється в створенні злочинного угруповання і підкупі представників місцевої влади в одному з штатів Індії, а також представників центральної влади країни. Згідно з матеріалами слідства, для отримання дозволів на видобуток сировини, необхідної для виробництва титанових сплавів, Фірташ через посередників передав хабар на суму, щонайменше, 18,5 млн дол. Слідчі не відкидають, що сума могла бути і більшою, враховуючи очікуваний щорічний дохід від видобутку в Індії близько 500 млн дол.

Згідно з матеріалами кримінальної справи, ймовірні хабарі надходили на підставні фірми, підконтрольні індійським спільникам, протягом 2006-2010 рр.. сумами від 20 тис. дол. до 200 тис. дол. Всього в матеріалах справи фігурують 57 транзакцій.

Comments are closed.