Тернопільським безробітним суттєво вкоротять субсидію

Безробітні будуть отримувати субсидію не більше двох прожиткових мінімумів. Таке рішення покликане стимулювати населення до праці та офіційного працевлаштування. Про це пише “Деркало тижня”.

Безробітні громадяни працездатного віку зможуть отримати субсидію в розмірі не більше двох прожиткових мінімумів, йдеться на Facebook сторінці Урядового порталу.

“Неофіційні доходи отримує величезна кількість українських домогосподарств. Не сплачуючи нічого в Державний бюджет країни, недобросовісні громадяни хочуть отримати допомогу від держави на оплату житлово-комунальних послуг – субсидію – у максимальному розмірі”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, така допомога до недавнього часу їм надавалася.

Повідомляється, що тепер, зарахуванням двох прожиткових мінімумів – з 1 травня 2017 – 3248 грн – держава вирівнює соціальну справедливість між тими, хто справді потребує підтримки в оплаті житлово-комунальних послуг, і тими, хто начебто не працює, але на якісь доходи живе.

“Тому якщо людина працездатного віку не працює, не служить в армії, не навчається, при оформленні субсидії з 1 травня 2017 зараховується не більше двох прожиткових мінімумів – 3248 гривень”, – наголошується в повідомленні.

В Кабміні додають, що це стосується тільки працездатних осіб. У той же час, є ті, хто насправді знаходиться в складних життєвих обставинах. І тоді комісія буде розглядати заяви від таких претендентів на субсидію.

“Рішення про зарахування 2-х прожиткових мінімумів людям працездатного віку при оформленні субсидії покликане стимулювати населення до праці та офіційного працевлаштування. Таким чином держава бореться з тіньовою економікою і прихованою зайнятістю”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, до січня 2018 року кількість одержувачів субсидій в Україні може скоротитися до 5 млн домогосподарств. Про це заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева в інтерв’ю DT.UA.

На початку березня Андрій Рева заявив, що житлові субсидії зараз отримують 6,6 мільйона українських сімей, а протягом всього опалювального сезону 2016-2017 роках державною підтримкою скористалися 7,4 млн домогосподарств.

Коментарі вимкнені.