Тернопільським водіям вантажних авто варто знати

Починаючи з червня  державне агентство автомобільних доріг України обмежило рух вантажівок загальною масою понад 24 тонни або з навантаженням на вісь більше як 7 тонн з 10:00 до 22:00 години на літній період при температурі повітря вище 28 ° С на більшості автомобільних доріг загального користування по всій території України.

Причина даних обмежень це висока температура повітря у літній період, яка  призводить до значного нагрівання асфальтобетонного покриття, відповідно рух великовагового транспорту за таких умов призводить до катастрофічних руйнувань дорожнього полотна – появи колій і зсувів, утворення деформацій, які значно погіршують умови руху транспорту.

За таких умов рух вантажівкам  дозволено лише вночі, а вдень вони повинні перебувати на спеціальних стоянках і майданчиках відпочинку, зокрема поблизу об’єктів сервісу. Тож водіям, які здійснюють великовагові перевезення, необхідно планувати далекі поїздки з врахуванням місць відстою транспорту та відпочинку. Контроль за виконанням даних вимог покладено на управління Укртрансінспекції, Державтоінспекції та керівників дорожніх підприємств.

При цьому тимчасові обмеження не поширюються на перевезення вантажів гуманітарної допомоги, бетонних і асфальтобетонних сумішей, бітумів дорожніх, швидкопсувних вантажів та вантажів пов’язаних з запобіганням або ліквідацією надзвичайних ситуацій.

Коментарі вимкнені.