Тернополян просять бути обережними у спекотну погоду

У  спекотну літню пору в лісах різко зростає небезпека виникнення лісових пожеж. Відтак, в Управлінні ДСНС в Тернопільській області закликають громадян дотримуватися правил пожежної безпеки у лісах.
Це застереже від трагічних наслідків, збереже природу і людські життя.

Основною причиною виникнення лісових пожеж є випалювання сухої трави на сільгоспугіддях, пустищах, вздовж доріг, що межують з лісовими масивами. Сильні весняні вітри сприяють розповсюдженню вогню у прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення.
Зростання відвідувань лісових насаджень населенням, особливо у вихідні та святкові дні, також зумовлює значне збільшення ризику виникнення пожеж.

Нагадуємо, що громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які перебувають на території України, зобов’язані:

– виконувати правила пожежної безпеки в лісі, виховувати у дітей обережність у поводженні з вогнем;
– повідомляти лісогосподарське підприємство, територіальний підрозділ ДСНС, місцеві органи влади про виникнення лісової пожежі.
Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
– розведення багаття у лісі та лісопосадках, крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях;
– заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються з лісогосподарською метою;
– палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники, недопалки;
– залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
– заправляти у лісі, лісопосадках паливні баки під час роботи двигуна;
– випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, сільськогосподарських угіддях, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.
При виявлені загорання у лісі потрібно терміново телефонувати на номер 101.

Звертаємо Вашу увагу, що порушення вищезазначених правил тягне за собою як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.
Тільки спільними зусиллями ми зможемо зберегти ліси від вогню!

Коментарі вимкнені.