У Тернопільський став вже кілька років зливають нечистоти із каналізації

Тернопільський став справжня окраса нашого міста. І діти, і дорослі залюбки гуляють набережною, рибалки і влітку, і  взимку ловлять рибу, а ще у теплу пору року багато містян тут купаються. Оданак більшість не знає, що у водну перлину нашого міста роками зливають відходи із каналізації.

— Проблема із забрудненням ставу, а саме скидання в став неочищених побутових відходів з річки Рудки, виникла десь близько 4-5 років тому, – розповідає тернополянин Руслан Олійник. – В місці стоку води в став раніше була глибина 1,5метри. Зараз – 4 м. Тобто, за 4-5 років майємо забруднення понад 1 метр (!!!) …  з салфеток, прокладок та калових мас. На сполох зараз б’ють тільки рибалки, які регулярно є свідками систематичних зливів нечистот. Хоча, вже і місцеві жителі, які прогулюються набережною, чують той сморід. Що до реакції влади, то вона , як завжди пасивна. Хоча вони прекрасно знають цю ситуацію, бо самі і їхні сімї прогулюються набережною і чують неприємний запах з місця, де би мала текти дощова вода.

Тернопільські рибаки та ГО “Скеля”  розпочинають збір підписів, щоб змусити владу звернути увагу на водну перлину Тернополя.

— Екологічних інспекції тернопільським ставом ніколи не цікавились.- додає Руслан Олійник. – Їх більше цікавлять незаконні викиди твердих побутових відходів, але чомусь не став. Найбільше притензій до підстанції, яка знаходиться в парку Шевченка і має відфільтровувати і переробляти відходи в безпечну форму. Але чомусь замість цього прокладки, презервативи, підгузники, тампони, вологі серветка та калові маси тонами течуть в став. Громадські активісти, зокрема ГО “Скеля” має намір найблищим часом перевірити, чи це проблема в застарілому технічному оснащенні, чи це навмисний слив нечистот.

Нам не байдужа долі Тернопільського ставу – ми будемо боротися за його порятунок, – кажуть тернополяни і закликають міську владу, екологів, політиків схаменутися і разом взятися запорятунок Тернопільського ставу.

До слова, після оприлюднення відео, на яких яскраво видно, як нечистоти зливають у став, на відверте забруднення природи звернула увагу обласна екоінспекція.

«Самовільний скид неочищених стічних вод у Тернопільський став зафіксовано Державною екологічною інспекцією у Тернопільській області 7 червня ц.р. у ході оперативної перевірки відповідної інформації у ЗМІ. – повідомляють на сайті відомства. –  Під час обстеження відібрано проби неочищених стічних вод з колектора р.Рудка та води поза його межами. Результати вимірювань показали, що якість води у ставі у місці впадіння колектора погіршується. Збитки, завдані довкіллю внаслідок скиду, склали 61,424 тис.грн. Повторним обстеженням 8 червня Інспекцією встановлено, що скид неочищених зворотних вод призупинено.

Дане порушення має місце через бездіяльність Тернопільської міської ради в частині здійснення делегованих повноважень, визначених статтями 33, 34 ЗУ «Про місцеве самоврядування», ст. 10 Водного Кодексу України. У результаті останньої перевірки у грудні 2016р. Тернопільській міській раді було офіційно направлено пропозицію вирішити питання із недопущення скидів дощових вод у Тернопільський став та у р.Серет без очистки, визначити балансоутримувача дощових мереж, розробити правила приймання поверхневого стоку у Тернопільську міську дощову каналізацію. Міська рада дану пропозицію не виконала.

Оскільки в даному правопорушенні вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч.1ст.242 ККУ, матеріали передано до Тернопільського відділу ГУНП в Тернопільській області»

Коментарі вимкнені.