Тернополянка Ольга Березовська вишиває ікони з 3D-ефектом

Малює бісером! Саме там можна сказати про роботи ліфтера Ольги Березовської. Вона сама розробляє схеми робіт, а потім голкою й бісером відтворює їх на полотні. В її творчому доробку – вишиті сорочки, сукні, рушники, картини… Особливу увагу привертають ікони з бісеру. Різнобарвний бісер майстриня так уміло підбирає, що образи візуально виходять з 3D-ефектом. До кожної ікони пані Оля ставиться з особливим трепетом.

– Я постійно вишиваю, – каже умілиця. – Вже й не уявляю себе без цього заняття. Це як своєрідна медитація, яка заспокоює, надає наснаги та сил. Вишиваю не лише собі, а й на замовлення, тому маю лише невелику частинку власних робіт, решта розійшлися по світу. Багато купують за кордон. Там вишивку особливо поціновують. Ікони замовляють як оберіг для оселі. Образ «Пресвята родина» вишиваю вдесяте. Людям вона чомусь найбільше до душі. Мабуть, кожен вірить, що ікона допомагає та береже спокій у родині.

Чого більше пересічній людині треба? Якщо буде панувати спокій удома, то все решта само собою складеться. Недаремно хтось з великих сказав: «Щаслива людина та, яка щаслива в себе вдома». Майстриня помітила, що вишивати ікони їй набагато легше й швидше, ніж картини. Каже, сідає за вишиття ликів святих лише з молитвою та добрими думками, тоді працюється краще.

– Кожну ікону спочатку виношую в думках, а вже потім малюю схему, – каже умілиця. – Стараюся створити щось екслюзивне, вдало підібрати гаму барв.

Запитую пані Ольгу, чому серед усіх технік вона обрала саме вишивання бісером?

– Мабуть, тому, що картини вишивала бісером, вони заворожують своєю красою, грою кольорів, а також 3D-ефектом. Жодна вишивка нитками не здатна на подібне.

Але дивує не лише зовнішній вигляд картини, а й та кількість сил, яку вкладено в роботу. Бісерне вишивання – це неймовірно тонка й копітка праця. Часто, побачивши набір для вишивки, у жінок з’являється прагнення самостійно створити шедевр. Але порив може швидко згаснути лише з тієї причини, що невідома техніка виконання та правильно не враховані певні особливості цього виду рукоділля. Але це не повинно лякати. Адже, купуючи готовий комплект, отримуєте ще й докладну інструкцію, тому не важко зорієнтуватися.

Сама ж пані Оля почала вишивати випадково. Коли син важко захворів, вона взялася за голку та бісер. Вишила ікону «Пресвята родина». Потім подарувала її головному лікарю за те, що підняв на ноги її дитину. Лікар вишиттям був вражений. Відтак вишивка стала чи не основною справою життя Ольги Березовської. Увесь вільний час вона присвячує рукоділлю. Інколи, щоб встигнути виконати замовлення, встає вдосвіта, запарює філіжанку запашної кави й береться до вишиття. «Це мій рецепт гарного настрою», – любить жартувати умілиця. А скільки вишитого одягу для рідних пані Ольга створила! Дизайн вишитого взору – її авторський.

– Схожого ви ніде не побачите, – запевняє. – Малюнки й кольори – це витвір лише моєї уяви. Доньці сукню на випускний вишила. Коли вона, бува, в ній вийде, то хтось неодмінно запитає, де купувала. Коли ж почують, що це вишила я, дивуються.

Зараз Ольга Березовська вишиває на замовлення картину з розкішними піонами. Жартує, що на вулиці ще не зовсім потепліло й природа лише починає оживати після зимової сплячки, в неї ж на полотні вже справжня весна й розквітають квіти.

– Любіть те, що робите, й усе життя будете щасливими, – ділиться життєвим рецептом Ольга Березовська. – Кожна людина в житті має дар і його потрібно не розгубити, а розвивати. Я себе знайшла серед картин з бісеру. Скільки ще вишию – не знаю. Але до кожної роботи ставлюся трепетно. Кожну схему розробляю так, щоб цю картину чи ікону хотіла б мати вдома. Коли ж робиш як для себе, тоді це неодмінно припаде до душі іншим.

Мар’яна СУСІДКО, Медична Академія

Коментарі вимкнені.