У столітньому храмі на Тернопільщині буде здійснюватися Таїнство Церкви за участю семи священиків

У столітньому і величному Свято Михайлівському храмі с.Білозірка 30 березня буде здійснюватися Таїнство Єлеопомазання за участю 5-7 священиків. Про це повідомляє отець Олексій Філюк.
Початок о 10:00

Єлеопомазання (Соборування) ― одне із семи Таїнств Церкви, встановлене ще за часів апостолів, через яке віруючі отримують зцілення від тілесних і духовних недугів. Під час Таїнства також відбувається сім читань із Апостола, сім читань із Євангелія, сім молитов. Сім разів по сім відбувається саме єлеопомазання кожного віруючого. Саме така кількість помазань символізує сім дарів Духа Святого та, водночас, нагадує про сім молитов та поклонінь пророка Єлисея, якими він воскресив отрока (4 Цар. 4, 35).Про Таїнство Соборування ми дізнаємось від апостола Якова з його соборного послання: «Чи хворіє хто з Вас? Хай покличе пресвітерів Церкви, і над ним хай помоляться. Намастивши його оливою в Господнє Ім’я, і молитва віри вздоровить недужого, і Господь його підійме, а коли він гріхи був учинив, то вони йому простяться» (Як. 5, 14-15). Церква практикує одне, щонайбільше – два Соборування на рік, ось і така нагода буде на Лановеччині!!
У Церкві поширена практика поєднувати Соборування з іншими таїнствами – Сповіддю і Причастям, але ця практика народжена фактом прийняття Таїнства Соборування людьми, які шукають зцілення, але не живуть церковним життям, а отже, живуть без Сповіді й Причастя. Щоб прилучити нецерковну людину до цих двох важливих Таїнств, без яких немає спасіння, Церква пропонує поєднувати Таїнство Соборування зі Сповіддю і Причастям того самого дня!! Призначення таїнства Соборування — цілковите зцілення людини.

Коментарі вимкнені.