Тернополяни можуть безкоштовно вивчати білоруську і польську

Польсько-український портал “Порт Європа” запустив безкоштовний е-курс білоруської мови для українців. Це форма подяки білоруськомовним учасникам Майдану і волонтерам, котрі допомагають Україні. Раніше на цьому порталі створено можливість безкоштовно вивчати мову іншого сусіда України — на електронний курс польської мови вже записалися понад 55 тисяч осіб.

Білоруси і поляки — два народи, які найактивніше підтримали українську Революцію гідності. На Майдані окрім українських прапорів майоріли і прапори Польщі та заборонені білоруською владою, біло-червноно-білі прапори незалежної Білорусі. — Нашими курсами білоруської мови ми хочемо висловити вдячність білоруськомовним білорусам, котрі підтримали Україну в цей складний час. Зараз білоруська мова поступово відроджується, а ми подумали, що варто цей процес відродження білоруської мови якось підтримати. Білоруська мова — дуже подібна до української, взагалі між білорусами та українцями багато спільного, тому ми заохочуємо всіх небайдужих українців, щоб вони зацікавилися мовою сусідів, вивчили її основи. Це легко, приємно і цікаво, а таким жестом ми дамо поштовх для дальшого відродження білоруської мови в самій Білорусі — говорить Якуб Логінов, автор курсів і головний редактор порталу “Порт Європа”.
Курс функціонує вже понад місяць і тішиться популярністю — українці охоче відгукнулися на ідею вивчити білоруську мову у знак вдячності і солідарності з дружнім білоруським народом. На курс можна записатися за посиланням: http://porteuropa.eu/ua/belarus/suspilstwo/2256-bezkosztownyj-e-kurs-biloruskoji-mowy
Раніше на порталі було створено безкоштовні онлайн-курси української мови для поляків і польської мови для українців, на останній можна записатися тут: www.porteuropa.eu/ua/polskamowa Автори не скривають, що цілять високо — їхньою метою є таке поширення польської і української мови, щоб повністю ліквідувати мовний бар’єр і максимально наблизити українське і польське суспільство одне до одного. — І це нам потрохи виходить. Поляки раді вивчають українську мову як іноземну, що ще десять років тому важко було уявити. Проблемою для поляків — початківців є кирилиця, тому ми подаємо запис українських слів у польській латинській транслітерації, що робить його зрозумілішим. Завдяки цьому багато поляків, особливо молодих, відкриває для себе українську мову, вона стає модною. Ще трохи і ми не будемо потребувати мовних посередників, українська буде цілком зрозуміла полякам, а польська — українцям, це посприяє інтеграції наших народів — говорить Якуб Логінов.
У планах — створення чергових безкоштовних мовних електронних курсів. На черзі — німецька або словацька мова.

Коментарі вимкнені.