Тернополяни не дадуть забудувати стадіон «Текстерно» (фото, відео)

У Тернополі продовжується протистояння громадських активістів проти незаконних забудов. У центрі уваги стадіон «Текстерно», на території якого все ж хочуть спорудити два житлові будинки.

Щоб розібратися у ситуації два місяці тому у міськраді створили робочу групу для вирішення конфлікту. Відбулося декілька її засідань, але знайти компроміс щодо питання забудови стадіону так і не вдалося.

Як розповідає голова ГО «Майдан-Тернопіль» Богдан Брич, останнє засідання групи, яке відбулося 19 червня пройшло без членів комісії, які є представниками громадськості. Було вирішено на сесії міськради 30 червня запропонувати забудовнику звести два будинки на території стадіону.

–         Ми не згодні з таким рішенням, – зазначає Богдан Брич. – Люди взагалі проти будь-якого будівництва, оскільки це порушує Земельний Кодекс України. У ньому йдеться, що стадіони, дитячі майданчики належать до рекреаційних зон, тож забудовувати їх не можна. Ми одноголосно заперечуємо тому, що було вирішено на засіданні, яке провели без нашої участі. Думкою громади просто грубо знехтували і прийняли рішення, вигідне забудовнику.

Мешканці Злуки, які живуть поблизу стадіону «Текстерно» готові на компроміс – будівництво одного, а не двох будинків. За таких умов забудовник пан Матлаповинен облаштувати для громади два футбольні міні-поля та бігову доріжку, а міська рада у якості компенсації надати забудовнику для зведення другого будинку іншу земельну ділянку.

–         Натомість учасники робочої групи вирішили погодити зведення двох будинків, та ще й запропонувати забудовнику іншу земельну ділянку, – каже Наталя Карпишин. –В такому разі місця для спортивних споруд вже не вистачить місця, вони там просто не помістяться – футбольне поле на стадіоні буде менше, а бігових доріжок взагалі не буде. У чому ж вигода громади міста?

Сьогодні, 30 червня, рішення робочої групи мають оприлюднити під час сесії міської ради. Заявку на виступ під час пленарного засідання подали і представники громадськості. Люди запевняють, не дадуть забудувати стадіон і робитимуть все можливе, аби зберегти його для тернополян. «Погляд» стежитиме за розвитком цієї ситуації.


Аліна Жайворонко

Коментарі вимкнені.