Тернополяни пішли в “Тернопільбуд”: чиїсь заяви там порвали, а чиїсь обіцяли задовольнити

9 липня близько двадцяти мешканців гуртожитків колишнього державного будівельного підприємства “Тернопільбуд” прийшли до гендиректора Василя Лила із заявами. Вони хочуть, щоб будівельник або якнайшвидше передав їхні квартири у комунальну власність, або завершив операцію з купівлі-продажу кімнат без будь-якої додаткової доплати з боку мешканців. Будівельник комусь одразу обіцяв підтримку, а комусь сказав зачекати на рішення.

Нагадаємо, на останній сесії міської ради депутати проголосували рішення про передачу частини кімнат гуртожитків, за адресами: вул.Макаренка, 6, 7; Лозовецька, 20; вул.Яремчука, 36, 37, 39; вул.Фабрична, 2; Кривоноса, 6; у комунальну власність міста. Проте згодом не всі мешканці побачили себе у списку передачі кімнат.

Тому ті, кого не включили у перелік, звернулися особисто до керівника підприємства, у власності якого сьогодні перебувають гуртожитки. Люди написали, як індивідуальні заяви, так і колективне звернення, і в присутності журналіста “Погляду” понесли їх 9 липня у приймальню Василя Лила. Секретар попросила вимкнути фотоапарат і повідомила, що Василь Йосипович прийматиме відвідувачів по-одному.

Так, мешканці гуртожитків заходили до кабінету Василя Лила, розповідали чи мають відношення до “Тернопільбуду”, залишали оригінал заяви, а з копією ішли у відділ кадрів для візування.

Тим заявникам, які колись працювали на підприємстві, чи мали будь-яке відношення до нього, Лило одразу ж казав, що задовольнить заяву та робив відповідну позначку на документі. Ствердну відповідь від гендиректора “Тернопільбуду” отримали і мешканці, які раніше оплатили більшу половину вартості квартири в цих гуртожитках.

Проте деякі з присутніх розповіли “Погляду”, що отримали лише коротку відповідь від Лила: “Ми розглянемо вашу заяву”.

З невеличкими проблемами стикнулися і незаміжні мешканки гуртожитка, що на вул.Яремчука. Начальник юридичного відділу ТОВ “Тернопільбуд” сказав, що їхні заяви складені невірно. В них була вимога: “…наполягаємо щоб Ви Терміново звернутись до Тернопільської міської ради щодо передачі нашої кімнати №___ у комунальну власність міста”. Тому заяви “холостячок” порвали і на вимогу юриста “Тернопільбуду” жінки їх переписали за зразком, який він їм надав.

До слова, згідно законодавства, ТОВ “Тернопільбуд” має кілька днів на відповідь. Тому в понеділок, 14 липня, мешканці гуртожитків планують знову прийти до гендиректора, аби поцікавитися результатом розгляду їхніх заяв.

Довідка:

КОЛЕКТИВНЕ ЗВЕРНЕННЯ

Шановний Василе Йосиповичу!

На останньому пленарному засіданні сесії Тернопільської міської ради за Вашим зверненням було прийняте рішення щодо передачі в комунальну власність частини кімнат гуртожитків колишнього державного будівельного підприємства, а на сьогодні приватної компанії ТОВ «Тернопільбуд», за що і Вам у тому числі висловлюємо особисто Вам подяку.

Під час прийняття даного рішення ми дізнались, що в комунальну власність передаються не усі кімнати. Закон України «Про забезпечення майнових прав мешканців гуртожитків» не передбачає вибіркової передачі приватним власником корпоратизованого колишнього державного підприємства частини житлового фонду в комунальну власність. Також, закон не передбачає продажу житлового фонду колишнього гуртожитків колишнього державного підприємства, котрий з незрозумілих випадкових чи невипадкових причин був помилково включений в статутний капітал приватного підприємства.

У зв’язку з вижчевикладеним наполягаємо:

1. Терміново звернутись до Тернопільської міської ради щодо передачі усіх кімнат у комунальну власність міста усіх гуртожитків колишнього державного будівельного підприємства, котрі були включені в статутний капітал приватного підприємства в процесі корпоратизації. Винятком можуть бути лише ті кімнати, мешканці котрих письмово звернулись до вас та до міської ради з проханням не передавати дані кімнати у комунальну власність міста. Кожен такий випадок повинен публічно вивчатись спеціалізованою комісією за участі громадськості.

2. За результатами індивідуальних звернень громадян розірвати угоди купівлі-продажу кімнат та терміново повернути оплачені кошти тим людям, котрі не завершили процедуру купівлі-продажу житла у вищезгаданих гуртожитках, та передати дані кімнати в комунальну власність міста з метою безкоштовної приватизації помешкань. Винятком можуть бути лише ті кімнати, мешканці котрих заперечують проти розірвання догорів купівлі-продажу та передачі помешкань в комунальну власність міста. Кожен такий випадок повинен публічно вивчатись спеціалізованою комісією за участі громадськості.

Наперед дякуємо за розуміння!

З повагою, мешканці гуртожитків вул.Макаренка, 6, вул.Макаренка, 7, вул.Яремчука, 36, вул.Яремчука, 37, вул.Яремчука, 39, вул.Фабрична, 2, вул.Кривоноса, 6, вул.Лозовецька, 20.

ІНДИВІДУАЛЬНЕ ЗВЕРНЕННЯ

Шановний Василе Йосиповичу!

На останньому пленарному засіданні сесії Тернопільської міської ради за Вашим зверненням було прийняте рішення щодо передачі в комунальну власність частини кімнат гуртожитків колишнього державного будівельного підприємства, а на сьогодні приватної компанії ТОВ «Тернопільбуд». Згодом ми дізнались, що у переліку переданих кімнат не опинилось кімнати №___, у котрій ми проживаємо.

Закон України «Про забезпечення майнових прав мешканців гуртожитків» не передбачає вибіркової передачі приватним власником корпоратизованого колишнього державного підприємства частини житлового фонду в комунальну власність. Також, закон не передбачає продажу житлового фонду колишнього гуртожитків колишнього державного підприємства, котрий з незрозумілих випадкових чи невипадкових причин був помилково включений в статутний капітал приватного підприємства.

Не володіючи в достатній мірі знанням законодавства мною було укладено договір з ТОВ «Тернопільбуд» щодо купівлі житла у гуртожитку з віддтермінуванням платежу. Представники підприємства запевняли мене, що дані гуртожитки не підлягають приватизації, чим, на мою думку, в значній мірі ввели мене в оману.

У зв’язку з цим наполягаю вирішити дану проблему в один з двох способів:

1. Або розірвати укладений договір за згодою сторін, повернути заплачені мною кошти та передати кімнату в комунальну власність міста щоб я отримав(ла) змогу безкоштовно приватизувати житло.

2. Або терміново завершити операцію з купівлі-продажу кімнати без будь-якої додаткової доплати з мого боку.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

-1 thoughts on “Тернополяни пішли в “Тернопільбуд”: чиїсь заяви там порвали, а чиїсь обіцяли задовольнити

 • 19:57 | 9.07.2014 о 19:57
  Permalink

  Коли вже цей хитрий чоловік зможе наїстися тими грошима!!!!!!

  • 07:20 | 11.07.2014 о 07:20
   Permalink

   Та секретарша гавкає до людей як скажений пес! Стоїть на варті свого господаря який збудував їй будинок в Петриках!

  • 14:08 | 11.07.2014 о 14:08
   Permalink

   Якась вона дуже страшна для коханки! Вночі можна було б ляку дістати від зустрічі з нею. Добре хоть нікого не покусала, а то бідним людям треба було ще б щеплення від сказу робити!))))

 • 22:58 | 9.07.2014 о 22:58
  Permalink

  Ну люди і красавці! Усі би були такими активними!!!

 • 23:20 | 9.07.2014 о 23:20
  Permalink

  Лило! Віддай людям зароблене!!! Памятай про пекло!

 • 13:40 | 10.07.2014 о 13:40
  Permalink

  Все правильно він робить! “заявникам, які колись працювали на підприємстві, чи мали будь-яке відношення до нього, Лило одразу ж казав, що задовольнить заяву”.
  А чому він має давати приватизовувати кімнати тим, які ніколи ніякого відношення до підприємства не мали.

  • 19:29 | 10.07.2014 о 19:29
   Permalink

   Що значить правильно робить???? То ж написали, що закон чітко каже, що він має передати всі кімнати в комунальну власність незалежно хто там живе і чи працювала вона на “Тернопільбуд”!!!!!

 • 15:16 | 10.07.2014 о 15:16
  Permalink

  І знову Іра відмітилась але чомусь цей раз підписалася як Віка, ми тебе все одно розкололи по твоїх одних і тих самих коментах на різних сайтах)))) Люди за ніком Віка сидить секретарка і за сумісництвом коханка Лила ІРАААА))))

 • 15:35 | 10.07.2014 о 15:35
  Permalink

  Якщо говорити по правді, то достойні ЗМІ для об’єктивного висвітлення події завжди беруть коментарі з обох сторін, а також залучають інші сторони (мається на увазі експертів)для формування правильного інформаційного потоку!!! А так журналісти “Погляду” нічим не відрізняються від Російських журналістів, які викривляють інформацію в новинах про події в Україні !!!! А так це все “заказуха” конкурентів, як в бізнесі так і на політичні арені!!!! СЛАВА УКРАЇНІ!!!!!!!!!!!!

  • 09:53 | 11.07.2014 о 09:53
   Permalink

   де ви бачите заказуху? Матеріал об’єктивний. Оскільки журналіст не зміг повноцінно виконувати свою роботу (в Тернопільбуді бояться фотоапаратів), то розпитав у людей на виході,кому і що сказав забудівник. В матеріалі є все – Лило одним одразу ж обіцяв допомогти, іншим – чекати рішення. Холостячки переписали заяви і теж чекатимуть рішення. В чому заказність статті? В чому необ’єктивність, пане Василю Йосиповичу Справедливий?

 • 16:02 | 10.07.2014 о 16:02
  Permalink

  роман, чи хто ти там! Навчися писати без помилок і з розділовими знаками, і не суди про людей по собі!

  • 10:19 | 11.07.2014 о 10:19
   Permalink

   Ти думаєш, що Роман судить по собі і є коханцем Лила? Лило звичайно ще той аферюга, ну але не ляшко!

 • 09:19 | 11.07.2014 о 09:19
  Permalink

  Віка ! ой Іра , якшо ти така грамотна тоб напевно знала шо ім”я пишеться з великої букви))))) Ото лисому пощастило мати таку вірну і бойову коханочкууууу)))

  • 10:33 | 11.07.2014 о 10:33
   Permalink

   Роман на відео та секретарша не Іра і не Віка а Оксана ми з нею в школі то курва ще та. Вона в школі два слова до купить не могла зліпити, а потім продавала в магазині. Де вона буде простих людей розуміти як там нема чим думати. Поставила б себе на їхнє місце.

 • 11:52 | 11.07.2014 о 11:52
  Permalink

  Лило! ти вже заробив мільйони. Дай людям можливість мати своє житло безплатно!

Коментарі вимкнені.