Тернополяни помандрували у “Вирій” до поляків відновлювати рідні цвинтарі

З 7 по 18 серпня 40 українців з Польщі, Львівської, Тернопільської, Черкаської та Київської областей України проведуть краєзнавчо-дослідницьку мандрівку «Вирій». Протягом поїздки молодь відновлюватиме український цвинтар та проводитиме обміри руїн церкви у польському селі Князі.

Про це повідомила ЗІКу прес-служба фундації громадських ініціатив «Вирій».

У п’ятій ювілейній мандрівці візьмуть участь члени ЛММГО «Пластове товариство «Ватага Бурлаків»«, Національної скаутської організації України «Пласт», ЛОГО «Молода Лемківщина», ОУМ «Спадщина» та студенти кафедри Реставрації та реконструкції архітектурних комплексів НУ «Львівська Політехніка». Захід відбудеться в рамках міжкрайової пластової зустрічі до 100-річчя Пласту на запрошення Об’єднання українців в Польщі та за сприяння генерального консульства Республіки Польща у Львові.

У селі Князі (історична назва Любача Князі) збереглися два українські цвинтарі та велика мурована церква початку ХІХ ст. З часів Другої світової війни храм стоїть у руїнах. Волонтери проведуть архітектурні обміри церкви та розчистять територію довкола неї.

Крім того, за час мандрівки планують провести інвентаризацію, розчистку та консервацію кам’яних надгробків двох цвинтарів села. Ці надгробки є зразками зниклої бруснівської школи каменярства. Планують відновити 100 хрестів.

Також вшанують пам’ять львівського пластуна уродженця цих країв Адама Вовка, якого у 1937 році закатувала радянська влада.

Програма традиційно передбачає цикл екскурсій та лекцій з історії та географії етнічних українських земель. За час мандрівки планують подолати 2 тис км.

Коментарі вимкнені.