Тернополяни відроджуватимуть духовність на Донеччині

 

На Тернопільщині розпочався збір коштів на будівництво єдиного українського греко-католицького храму у місті Макіївка Донецької області. Ініціатором зведення храму є отець Михайло Неїжмак родом із Львівщини, який уже 5 років займається священослужінням на сході України. Для збору коштів створено організаційний комітет, до якого входять священики та громадські діячі з різних регіонів країни. Допомогти макіївській греко-католицькій громаді тернополяни зможуть, перерахувавши кошти на Р/Р Приватбанку 557 721 291740 або зв’завшись з отцем Михайлом Неїжмаком за тел. 0979217348.

«Така взаємопідтримка вірян української церкви для нас явище не нове. Відомий досвід, коли тернополяни допомагали у будівництві храму в Запоріжжі на острові Хортиця. З отцем Неїжмаком нашу область поєднує те, що завдяки його допомозі тернопільська молодь провела на Донеччині низку виступів різдвяного вертепу. Ще тоді ми побачили, що пан Михайло один із тих, хто робить все, аби відродити на Сході українство, а головним чином – нашу духовність» – зазначає громадський діяч, координатор організаційного комітету зі збору коштів на Тернопільщині Святослав Абрам’юк.

Пан Михайло два роки тому створив єдину у Макіївці греко-католицьку парафію Різдва Пресвятої Богородиці. Протягом 2 років вона розміщується в офісному приміщенні на 3-ому поверсі на вулиці Лихачова 60. Сьогодні отцю Неїжмаку вдалося отримати від місцевої влади земельну ділянку для храму, проведено попередні роботи для початку будівництва. Та нечисельна (за тернопільськими мірками, що проте характерно для східних регіонів країни) парафія у Макіївці не володіє достатніми ресурсами для зведення церкви, тому шукає підтримки у вірян з інших областей.

Не будьмо байдужі! Відродимо разом віру та духовність на сході України!

Коментарі вимкнені.