Топ-10 місць в Україні, де ви загубите осінню депресію
«Антидепресивні» подорожі – це родзинка осені та непогана можливість перемогти хандру з непогодою. В цьому втомленим мандрівникам із радістю допоможуть щире закарпатське вино і потужні гірські мінеральні джерела, смачна львівська кава й природні тернопільські дива. Луцька, подільська й чернігівська старовина зачарують давніми легендами, а вогні Києва й Харкова повернуть настрій і точно піднімуть імунітет! А як ні – просто вирушайте до Одеси-мами. Туди, де від осіннього вітру сховає могутня фортеця Аккерман, а солодке вино швидко змиє із серця будь-яку тривогу чи негоду.
У дорогу обов’язково захопіть яскраві парасольки, кольорові дощовики й веселі (бажано утеплені!) резинові чоботи. Не забудьте покласти до сумки й гарний настрій, готовність до пригод і торбинку для сюрпризів. Навіть якщо читач іронічно всміхнеться, пробігаючи десь у душному міському офісі ці рядки – повірте, все це справді знадобиться, і саме восени! Не дарма ж кажуть, що дощ створений саме для того, щоб ми навчилися під ним танцювати 🙂
Винні підвали, Середнє
Середнянські винні підвали – найдавніший (1557 рік), ба навіть найбільший за площею діючий центр виноробства на Закарпатті. Легенди кажуть, що середнянські лабіринти колись провадили аж до Мукачева, тому перед «винним» періодом в них ще й ховалися від ворогів. Сьогодні тут можна сховатися від осінньої негоди, замовивши до екскурсії смачну дегустацію натуральних закарпатських вин. А коли до того побачите тарілку зі смачнючою смаженою картоплею з закарпатською бринзою та шкварками, ваша дієта теж втече десь далеко… Наздоганяти депресію! До речі, готуючись до мандрівки, не забудьте, що Середнє цікаве ще одною пам’яткою. Це руїни (12 сторіччя) замку таємничих тамплієрів.
Джерело фото: ua-travels.livejournal.com.
Де знаходиться: селище Середнє легко знайти, бо воно знаходиться напівдорозі між Ужгородом та Мукачевим (трохи вбік від основної траси). Адреса винних підвалів – вул. Шевченка, буд. 6.
Де зупинитися: в смт Середньому на автодорозі Київ – Чоп (автомагістраль М06, 789 км) знаходиться гостинний комплекс «Короп». Від комплексу до винних підвалів – 5 км.
Релакс, повітря і вода, Карпати
Що ми найбільш часто робимо восени, окрім як із неохотою працюємо? Правильно, хворіємо! Той, хто вже знає за собою таку звичку, знає і те, що профілактика сьогодні обходиться дешевше навіть найбанальнішого «ОРЗ». А корисне неодмінно варто поєднувати з приємним. Тому осінні тури в Карпати – чи не найкраща альтернатива лікарняному листу. Напитися свіжої й цілющої мінеральної води, надихатися чистим гірським повітрям, оздоровитися, надивитися на останні яскраві барви року… Буковель, Кваси, Яремче, Косівщина, Ворохта і ще багато місцин будуть щиро раді прийняти вас на Франківщині, аби навчити вкладати час у своє здоров’я, а не марнувати його на хвороби.
Джерело фото: romantikspahotels.ua.
Де знаходиться: Івано-Франківщина надзвичайно багата на оздоровчо-туристичні можливості. Зокрема варто звернути увагу на осінній Буковель (біля села Поляниця Яремчанської міськради, підніжжя гори Буковель). Курорт можна відвідати під час спеціальних турів, наприклад «Релакс-туру в Карпати» і тематичного туру «Золота осінь в Карпатах».
Де зупинитися: в Буковелі цікаво поєднувати відпочинок, оздоровлення та незвичайне місце перебування. Для цього чудово підійдуть, наприклад, дизайн-готелі «Hotel History» (урочище «Подина», 62) та «Стара правда» (урочище «Подина», 62А), а також музей-садиба «Гражда» (урочище «Вишні», 9).
Опера і кава, Львів
Осінній Львів може стати казкою, якщо впустити в нього кілька яскравих промінчиків (як не з неба, то з власного серця), додати звуки опери та щедро приправити все це доброю кавою й густим ароматним шоколадом. У серці цієї казки – славетна Львівська опера, один із найпрекрасніших театрів України. У жовтні–листопаді тут дають «Травіату», «Кармен», «Запорожця за Дунаєм», «Аїду», «Мадам Баттерфляй» тощо. До того ж, 15 листопада Львівська опера заграє вогнями XV Міжнародного фестивалю оперного мистецтва імені Соломії Крушельницької.
Джерело фото: youtube.com/user/travellviv.
Де знаходиться: оперний театр розташований у серці Львова, на проспекті Свободи, 28. А за кілька десятків метрів, у центрі міста, починається кавово-шоколадна феєрія, що пролягає через вервицю кав’ярень, ресторанчиків та концептуальних закладів. Оперу можна відвідати під час багатьох турів, наприклад «У ритмі Львова», «Місто з ароматом кави», або «Львів для великих і малих».
Де зупинитися: центр Львова пропонує безліч готелів, хостелів, гостинних кімнат – на будь-який смак і гаманець. Легендарні старі кам’яниці завжди раді гостям!
Замок Любарта, Луцьк
Луцький замок унікальний тим, що зберігся донині майже в автентичному стані. Хоча від 14 сторіччя він бачив як Литовське князівство, так і два періоди Речі Посполитої, Українську Народну Республіку, московсько-більшовицьку окупацію… Сучасний замок – це великий історичний комплекс з музеїв, оборонних споруд та архітектурної старовини, що перебуває у складі історико-культурного заповідника «Старий Луцьк». І, до речі, найстарша, найвеличніша і чи не найкрасивіша будівля в місті, гордість і окраса Волині.
Джерело фото: forum.zamki-kreposti.com.ua.
Де знаходиться: замок розташований майже у центрі міста, на вулиці Кафедральній, 1A. Чудова романтична ідея для осені – відвідати замок Любарта під час туру з Києва «Тунель кохання + замки Волині».
Де зупинитися: Луцьк чекає як на економних туристів, так і на тих, хто хоче відпочити і душею, і тілом. Для цього чудово підійдуть як хостел «Софа» (центр, 850 м від замку, вул. Б. Хмельницького, 27), так і рекреаційний комплекс «Срібні лелеки» (2 км від замку, вул. В. Чорновола, 17). Найближче до пам’ятки знаходиться готельний комплекс «Україна» (130 м від замку, вул. Ю. Словацького, 2).
Заповідник Медобори, Тернопільщина
Медобори – це назва гірського пасма Подільських товтр. А одночасно – мальовничий природний заповідник. Осіння поїздка до заповідної природи подарує вам мандри екостежками «Богит», «Гостра Скеля» й «Пуща відлюдника», види на медоборські скелясті схили й Франкові скелі. Уявіть, що товтри почали формуватися тут 20 млн років тому. Тоді, коли вздовж зовнішнього краю Карпатських гір ще існувало тепле Сарматське море. Тож обирайте тихий сонячний ранок – і гайда в Медобори!
Джерело фото: medobory-reserve.te.ua.
Де знаходиться: офіційно заповідник розташований неподалік селища Гримайлів Гусятинського району на Тернопільщині (автошлях P48). Юридична адреса: смт Гримайлів, вул. Міцкевича, 21. Найближчі великі міста – Тернопіль і Хмельницький.
Де зупинитися: в 30 км від заповідника «Медобори», в районному центрі Гусятин, вас з радістю приймуть в гостьовому будинку «Елеганс». Адреса: вул. Шевченка, 15.
Замкова старовина, Kам’янець-Подільський
Архітектурна й історична перлина Поділля, Кам’янець-Подільська фортеця, завжди рада відвідувачам. Дивні старовинні (14 сторіччя) будівлі, незвичні краєвиди, християнські храми і навіть мінарет – затишний Кам’янець сховає від дощу, зігріє й зачарує кожного, хто зовсім не збирається хандрити восени.
Джерело фото: kapitoliy.net.ua.
Де знаходиться: фортеця знаходиться трохи на віддалі від центру Кам’янця, але дорогу до неї (на вул. Замкову, буд. 1) вам вкаже будь-хто в місті. Фортецю можна відвідати в турах «Королівський Кам’янець» і «Квітка на камені».
Де зупинитися: в центрі Кам’янця-Подільського безліч можливостей зупинитися з комфортом. Зокрема недалеко від фортеці (400 м, вул. Татарська, 2) знаходяться апартаменти-студіо «Старий замок». А на вул. Домініканській, 2а розташований оригінальний готельно-ресторанний комплекс «У Домінікана».
Осіння романтика, Київ
Яскрава осінь, гарячий глінтвейн, подільський трамвайчик, нічні вогні великого міста Кия над Дніпром-Славутичем… Столиця дарує безліч шансів і можливостей на осінню казку, шкода було б їх не використати. Архітектура міста – це не лише Будинок з химерами, але й новітні хмарочоси. На київських пагорбах є місце для всіх і всього. А дітей завжди чекає ще інший Київ – казковий. Хоча таким це місто бачиться, напевно, не тільки малюкам, але й враженим дорослим!
Джерело фото: 3222.ua.
Де знаходиться: осіння романтика столиці заховалася десь на берегах Дніпра, найліпше її освітлюють «Нічні вогні Києва». Діти свій шматочок осіннього щастя знайдуть у пригоді «Казковий Київ», де точно не залишаться без сюрпризів!
Де зупинитися: у Києві, певна річ, краще зупинитись у центрі міста, ближче до основних пам’яток. Обирайте, що вам до душі, серед численних хостелів, апартаментів і готелів.
До джерел Київської Русі, Чернігів
Чернігівщина восени дивовижно мальовнича. Краєвиди Десни, історичні церкви, замкові й оборонні твердині, дерев’яна архітектура й Антонієві печери – усе це захоплює при будь-якій погоді. В Чернігові на мандрівників чекає багато цікавого, наприклад дитинець – оборонна фортеця, пам’ятка героїчного минулого Київської Русі. А якщо вам захочеться романтичних акцентів – обов’язково знайдіть у місті трохи незвичну скульптуру «Романтика в серці», і одним цікавим фото в альбомі точно стане більше.
Джерело фото: commons.wikimedia.org.
Де знаходиться: дитинець знаходиться на вулиці Преображенській, 2. А незвичну скульптуру шукайте на вулиці Магістатській. Місто можна відвідати за день, якщо зацікавитися турами «Історичні цінності Чернігівщини», або «Скарби Північної столиці».
Де зупинитися: апартаменти в Чернігові – це затишно та навіть цікаво! Це вам доведуть, наприклад, у апарт-готелі «Парасолька» (пр. Перемоги, 87), або у «Chernigov City Centre» (150 м від старого міста, вул. Шевченка).
Центральний парк розваг ім. Горького, Харків
Цей парк колись насаджувався на зразок Булонського лісу у Франції, щоби кінні екіпажі та наїзники почувалися тут комфортно і добре. Сьогодні центральний парк розваг – один із найкращих розважальних і відпочинкових парків України. Тут легко можна пробути всі вихідні, насолоджуючись природою, благоустроєм та феєрверком розважальних заходів. Парк-велетень поділений на багато зон (дитячу, сімейну, середньовічну, екстрим, французьку, розважальну, ретро). Також тут є канатна дорога й інші розваги, наприклад, лазер-таг, ігри в стилі «Вестерн».
Джерело фото: dgekosypenko.blogspot.com.
Де знаходиться: парк розташований на вул. Сумській, 81. Працює з 6:00 ранку і до півночі, атракціони доступні від 10:00 ранку і до 23:00.
Де зупинитися: щоб не їхати далеко до парку, а одночасно не нудьгувати навіть у готелі, краще зупинитися десь в неординарному місці в центрі Харкова. Наприклад, в арт-проект-хостелі «Хосмос» (вул. Червоножовтнева, 16), або в готелі «Парк» на вул. Шевченка, 79.
Вино, море і фортеця, Білгород-Дністровський
Золотий Південь, Одеса, солодкі вина, таємниці Аккермана… Цей перелік пробуджує уяву цілий рік, хоч би коли ви не забажали відвідати берег Чорного моря. Аккерманська фортеця у Білгород-Дністровському – це ціла історія, що воскрешає давно не існуючі міста і народи. А в Шабо ви нарешті зрозумієте, що справжнє вино є одним із видів мистецтва. І з першого разу його не опануєш ніколи…
Джерело фото: lightek.net.ua.
Де знаходиться: Білгород-Дністровський знаходиться в двох годинах їзди від Одеси (автошляхом P70). Ще 20 хвилин цією ж дорогою – і ви опиняєтеся в Центрі культури вина «Шабо». В складі турів ці місця можна відвідати за класичним маршрутом «Одеса, Білгород, Шабо», а також помандрувати з Києва до «Леді Одеси».
Де зупинитися: для відпочинку в Білгород-Дністровському чудово підійдуть готелі «Фієста» (350 м від Аккерманської фортеці, вул. Т. Шевченка, 48), або чарівно освітлений готель «Magic Fly» (вул. Перемоги, 3г, 15 хв. пішки від центру).
Коментарі вимкнені.