Трагедії на Тернопільщині – у школі діти помирають

Двоє дітей померли за два дні у Тернопільській області.

Вчора, 16 вересня, померла 9-річна Анастасія Тимків, учениця школи Більче-Золотого, що у Борщівському районі.

Дитині на уроці фізкультури стало зле. Вчитель викликала медиків та надавала дівчинці першу допомогу. Доки «швидка» їхала – дитину на руках перенесли до лікарні, що поруч зі школою. Звідти Настю направили до реанімації Борщівської райлікарні. Але дитину врятувати не вдалось.

  • Вона ніколи не скаржилась на здоров’я, – розповіли у школі. – Гарна учениця, активна, займалась у танцювальному та футбольному гуртках. Ще в понеділок приходила з мамою і грала у футбол. У вівторок її не стало.

Дитина жила з бабусею, яка працює тут, у нашому закладі, – розповіла директор школи Лілія Козак. – Якраз перед уроком фізкультури вона прибігала до бабці. У Насті був хороший настрій і вона розповіла бабусі, що біжить на урок фізкультури.

Коли дитину принесли до сільської лікарні, фельдшер зафіксував, що у школярки ще були пульс та серцебиття.

  • Це єдина дитина в сім’ї, – розповіли односельці. – Її вже сьогодні (17 вересня – прим. ред.) привезли додому після розтину. Попередні результати – дівчинка фізично була абсолютно здоровою. Ховатимуть її у Більче-Золотому. Коли – ще поки вирішують.

Однокласники Насті як могли допомагали дорослим рятувати дівчинку. Бігали по воду, за медиками. Діти досі не можуть дійти до тями, що трапилось з Настею. Вчителі, як можуть, підтримують малечу.

Сьогодні зранку у тернопільській 21-ша школі помер одинадцятикласник. Хлопець після хвороби прийшов до школи і зомлів. Шкільний медик надавала допомогу, доки не приїхала швидка. За деякий час з лікарні повідомили – Іванка вже немає. І школярі, і вчителі шоковані.

Іван мав проблеми з серцем, тому від уроків фізкультури був звільнений – відвідував спецгрупу, кажуть вчителі. Нещодавно хворів на ангіну і лежав в лікарні. Щойно вийшов з лікарняного.

Коли дізнались страшну звістку, плакали і діти, і вчителі. Всі були просто шоковані смертю учня.

  • Зараз дітей ні на мить не залишаємо самих, – розповіли вчителі. – Однокласники плакали, і ми з ними. Всі були в такому шоці – плакали і ховались один від одного. Зараз перший шок пройшов. Про уроки навіть не йдеться – дітей зі школи, звісно, не відпускали, але намагались більше розмовляти з ними, щоб не замикались в своєму горі.

Наразі діти трохи оговтались та готуються до вшанування пам’яті однокласника. Шукають фото для портрету, аби виставити його у холі школи поруч з живими квітами. Вже ведуть перемовини, аби Іванка обов’язково привезли до рідної школи, щоб з ним могли попрощатись всі.

  • Повідомлення про смерть школяра до міськвідділу міліції надійшло в 10.15 від лікарів обласної дитячої лікарні, – каже старший інспектор сектору зв’язків з громадськістю обласної міліції Андрій Василик. – До них швидка доправила хлопця з 21-ї школи. Наразі на місці працює слідчо-оперативна група.

За інформацією 20 хвилин

Коментарі вимкнені.