Цієї визначної події у Тернополі чекали 28 років!

Сьогодні у  Тернополі сталася визначна подія – відкрили Державний архів.

Будівництво Державного архіву на 1,5 млн одиниць зберігання по вул. Карпенка в м. Тернополі, на жаль, стало ровесником незалежності України, адже розпочато ще у 1991 році, і лише нині, у 2019, завершили його. Періодично будівельні роботи не виконувались у зв’язку з припиненням фінансування. Вносилися зміни в проектну документацію згідно з діючими нормативними документами та у зв’язку з заміною застарілого технологічного обладнання на сучасне. До прикладу: зберігання архівної документації передбачено на сучасних стелажах (типу KASTEN-mobile).

У різні роки влада обіцяла завершити споруду. Однак постійно бракувало коштів. Та завдяки чіткій позиції нинішніх очільників краю: голови обласної ради Віктора Овчарука, обласних депутатів, голови ОДА Степана Барни вдалося довести справу до логічного завершення. Адже депутати обласної ради прийняли програму «Розвиток архівної справи». Відтак з обласного бюджету на завершення довгобуду було виділено понад 9 млн. грн., з Державного фонду регіонального розвитку – ще понад 15 млн. грн..

Завершення будівництва, як зазначив заступник голови обласної ради Любомир Крупа, життєво необхідна подія, адже Державний архів області знаходився у приміщенні монастиря Домініканців ХVІІ століття, яке не відповідає умовам зберігання документів Національного архівного фонду України, потребує термінового ремонту і на вимогу єпархії потребує відселення. Частина архівних документів знаходилась в орендованих приміщеннях адміністративного будинку обласної ради, розташованих на вул. Грушевського, 8 у місті Тернополі. Дані приміщення також не передбачені для використання під архівосховища, повідомлять в ОДА.

Коментарі вимкнені.