У боротьбі з опозицією влада знищує бізнес у Тернополі

Відома не лише в Україні, а й за її межами снекова компанія «Захід» вже два з половиною роки потерпає від посиленої уваги податкової інспекції.

Постійні перевірки, допити та обшуки, які відбуваються не лише на підприємстві, а й у домівках працівників  та їх рідних, майже повністю паралізували роботу підприємства. Кількість працівників зменшилась вдвічі, відчутно знизилися обороти фірми, вона не може повноцінно працювати. Про це нам розповів колишній директор компанії «Захід» Костянтин Маціпура під час випадкової зустрічі на чемпіонаті світу з водно-моторного спорту, оскільки пан Костянтин є головою обласного осередку Національної федерації водно-моторного спорту України і безпосередньо займався організацією чемпіонату.

 Став депутатом і почалися проблеми  

 — Підприємство почало працювати з 2004 року, з того часу податковою було проведено ряд планових перевірок. Жодна з яких не виявляла суттєвих порушень. Проблеми почалися  з 2010 року, коли я, будучи директором «Заходу», вступив у лави партії «Свобода» та став депутатом міської ради за мажоритарним округом, — розповідає  Костянтин Маціпура. — З того часу постійно почали проводити планові, виїзні, позапланові та інші види перевірок, нараховують шалені суми фіктивних штрафів — близько 7 мільйонів, які на даний час в десятки разів перевищують оборот обігових коштів компанії в місяць. Ймовірно таким чином влада тисне на представників опозиційних сил, які мають власний бізнес з метою його знищити або ж унеможливити роботу підприємств. В чому ж полягає суть претензій та наших так званих злочинних дій. Податкова інспекція визнає факт реалізації нашої продукції різноманітним торговим мережам, але не визнають факту закупівлі нами сировини для її виготовлення. Договори з постачальниками вони визнають не дійсними. Виникає питання, з чого ми виготовляли продукцію? З позиції звичайної людини це звучить абсурдно, а ось для бюрократії все дуже гарно та зручно. Відповідно вони визнають недійсними договори з постачальниками і накладають на нас мільйонні штрафи. Ми маємо право оскаржити це рішення в суді, але слідчі дії розпочалися ще до того, як ми отримали акти проведення перевірки. Податківці вже встигли відкрити кримінальну справу на нашого головного бухгалтера. Після чого жінка відмовилась працювати та звільнилась.

Не відомо, чого шукають в наших оселях

Керівництво «Заходу» не розуміє, чим не догодило податківцям, що вони шукають в працівників вдома, на виробництві, в офісі. Адже всі документи були неодноразово надані, як інспекторам так і податковій міліції.

— Сьогодні колектив компанії постійно знаходиться під тиском. Кожен другий-третій працівник перебував на допитах, до того ж з`явилися проблеми у підприємств, з якими ми працюємо. На них чиниться певний тиск. Під час допитів працівники податкової вимагають незрозумілих пояснень, опитують навіть вагітних жінок, не на жарт лякають їх, запрошуючи в окремі кабінети, розшукують працівників компанії, котрі уже понад два роки не працюють тут, та розпитують їх про роботу кількарічної давності, під тиском заставляють писати скарги на компанію. Нещодавно був проведений обшук в моїй квартирі та в домі батьків. Ми не сидітимемо, склавши руки, шукатимемо справедливості у вищих інстанціях, звертатимемось з відкритим листом до Президента України та Прем`єр-міністра, які у своїх промовах активно підтримують вітчизняного виробника, — розповідає пан Костянтин

 

Ситуація склалася непроста. Велика компанія, яка працює на рівні України, одна з небагатьох на Тернопільщині займається імпортом та експортом, дає реальні робочі місця жителям Тернополя та навколишніх сіл, сплачує чималі суми податків. Аж тут до них приїздять хлопців в масках і повідомляють, що виявляється всі попередні роки вони виготовляли свою продукцію «з повітря» і, звичайно ж, повинні за це відповідати, виплативши «захмарну» суму штрафу. Де шукати правду — невідомо. А за цей час люди втрачають роботу, виробництво зменшується. Напевно, у такий спосіб наша держава «підтримує» бізнес.

Позицію податкової “Погляд” надасть згодом

Новини Тернополя “Погляд”

-1 thoughts on “У боротьбі з опозицією влада знищує бізнес у Тернополі

 • 15:25 | 29.08.2012 о 15:25
  Permalink

  а що Маціпура вже не директор “Заходу”? Це через тиск податкової?
  чи разом з Шемчуком в Київ подався?

  • 18:10 | 29.08.2012 о 18:10
   Permalink

   думаю, швидше перше. взагалі то зараз податкова – це основний каральний інструмент держави.

 • 14:45 | 30.08.2012 о 14:45
  Permalink

  Треба прізвища цих податківців оприлюднити, які знищують підприємців в нашому місті. Ще й на під’їзд наклеїти, щоб люди знали з ким в одному будинку живуть. Я знаю тільки те, що начальник в них Вітрук-з донецьких, до речі.

  • 14:50 | 31.08.2012 о 14:50
   Permalink

   слідчий – Шкварок (щирий українець мабуть з таким прізвищем)

 • 14:58 | 30.08.2012 о 14:58
  Permalink

  Цiкаву схему податкiвцi придумали. а для чього тодi сьогоднi працювати? Завтра всеодно ж цi самi грощi з якими сьогоднi працюеш тобi виставлять в штрафи! Просто жах!

 • 14:58 | 30.08.2012 о 14:58
  Permalink

  Може треба інтерв’ю в цього Вітрука взяти? І спитати скільки він робочих місць створив в своєму житті ?

 • 15:12 | 30.08.2012 о 15:12
  Permalink

  Я не розумію, яку позицію податкової ви хочете почути ? В них всі злодії . В нас ні кого за політику ” не переслідують “, всі по економічних статтях сидять : Тимошенко ,Луценко,Данилишин , Аваков ….. А ще скільки по країні таких як Захід, про кого ми не чуємо кожен день в новинах ?

 • 19:51 | 30.08.2012 о 19:51
  Permalink

  Якщо Маціпура дійсно організовував гонки на озері йому “респект”

  • 10:54 | 31.08.2012 о 10:54
   Permalink

   він не є організатором… і до водно моторного спорту має таке ж відношення як і наш мер.

 • 20:37 | 30.08.2012 о 20:37
  Permalink

  Менi цiкаво,коли вже наша влада,включаючи податкову,насититься?Самi палець об палець не хочуть вдарити,а в людей забирають останнэ. Радiю,що э такi,що не будуть мовчати i пiддаватись тиску.

Коментарі вимкнені.