У будинку, який будував Василь Лило і «Тернопільбуд», назріває скандал

В будинку по вул. Коновальця назріває скандал. Про це розповідає депутат міської ради Сергій Лупак.

Новозбудований багатоквартирний будинок по вул. Коновальця, в якому більше 250 квартир, зданий був в експлуатацію ще в кінці грудня 2015р. Але оформлення права власності йде повільними темпами, адже Державна реєстраційна служба приймає не більше 20 заяв в день, окрім того, вони реєструють земельні ділянки та гаражі, – повідомляє депутат. Щоб зареєструвати ОСББ, в новозбудованих будинках потрібно, щоб було право власності на більшість квартир та нежитлових приміщень даного будинку.

– На днях, мешканці взнають, що їх будинок переданий забудовником одному із Приватних підприємств в управління та обслуговування, не питаючи думки самих мешканців, котрі звісно категорично проти, з тими, що я спілкувався по крайній мірі. А ще більше даних мешканців розлютило, що даному приватному підприємству буде передана земельна ділянка на якій розташований як їхній багатоквартирний будинок, так і прибудинкова територія – в оренду, – каже Сергій Лупак.

Це означає, що  даному приватному підприємству буде нараховуватись орендна плата, яку оплачуватимуть із внесків, котрі будуть мешканці робити на утримання (обслуговування) будинку та прибудинкової території, в даному випадку територія велика і сума становитиме від 6 000 грн. до 8 000 грн., в місяць, в залежності від нормативно грошової оцінки.

– Дані кошти мали би йти на будинок і прибудинкову територію, а будуть йти на покриття орендної плати. Ініціативна група буде на сесії Тернопільської міської ради, яка відбудеться 3 березня 2016р. вимагати не прийняття рішення щодо передачі в оренду прибудинкової території приватному підприємству. На вихідні будуть попередні збори для вирішення наступних кроків для захисту прав як співвласників, так і майбутніх співвласників. Продовження буде, – повідомляє депутат.

До слова забудовником є “Тернопільбуд” (директор Василь Лило),  і за словами Олесі Чванкіної, аналогічна ситуація з орендою землі є і в її будинку.

– Вже другий рік збираю документи на приватизацію. Чому було не зробити цього одразу? Щоб зараз не вирішувати проблеми, яких можна було уникнути. Нам оренда виходить 7 тисяч в місяць, – каже жінка.

Коментарі вимкнені.