У Хоптяна обіцяють зробити те, що не можливе по усій Україні

Цукор в Україні на 10-15% може подорожчати, заявили в національній асоціації цукровиробників “Укрцукор”. Через збільшення цін на енергоресурси і подорожчання переробки. В головному управлінні економіки Тернопільської облдержадміністрації запевняють: цукру в області є достатньо, врожайність цукрових буряків цього року вища, як торік, відтак ціни на цукор суттєво не зміняться, – повідомляє ТВ_4.

Фізіологічна потреба людини в цукрі – 50-100 грамів на добу. Для літніх чи малорухливих людей, які легко набирають вагу, норма цукру повинна бути мінімальною. Тернополяни кажуть, навіть якщо цукор подорожчає, відмовлятися від цього солодкого продукту не будуть, проте їсти його будуть менше.

“Цукор треба, щоб не дуже дорожчав, цукор – то така необхідність, яка має бути дешева, не така дорога. Я знаю, що зараз всі налаштовані на те, щоб ціни на цукор підвищити. Бо ті, хто вирощує буряк, вони все бідні. Якщо подорожчає, не будемо пити чай з цукром, будемо підсолювати трошки сіллю”.

“Сім’я моя вживає, я знаю, на рік часу – мішок йде, але ми вже так економимо трохи, бо через те, що він трохи дорогий, він і тепер задорогий, а далі, то не знаю”.

“Цукор любимо, але так багато цукру не вживаємо, не знаю наскільки буде подорожчання, ще такого не чула”.

У головному управлінні економіки Тернопільської облдержадміністрації запевняють: різких коливань ціни цукру не буде, не буде і дефіциту солодкого продукту. Цього року на Тернопільщині цукрового буряка посіяли достатньо, вже почали його збирати, врожайність, каже влада, порівняно з минулим роком зросла на 11%, вищою є і цукристість. Крім цього, в області запровадили декларування цін на цукор, яке регулює як оптову, так і роздрібну вартість солодкого продукту, можливий рівень торгівельної надбавки – 10%.

– На даний момент ціна середня по області складає 6 гривень 42 копійки. Це офіційна ціна. Середня виведена по виробниках і взагалі по мережі, вона є нижчою, ніж в цілому по Україні. Цукру є в достатній кількості, купляйте, далі він буде по такій ціні. Незначні коливання можливі, бо ціна на газ може зростати, але критичних зростань вартості цукру не буде, – розповіла начальник головного управління економіки Тернопільської ОДА Галина Воляник.

Купити дешевий цукор на Тернопільщині, каже Галина Воляник можна і під час ярмарків сільськогосподарської продукції. На останніх за кілограм цукру просили 6 гривень.

– Особливо в осінній період і до різних свят проволяться ярмарки, які проводитимуть і надалі. Так, наприклад, в серпні місяці по 6 гривень реалізовано на ярмарках тисяча 178 тонн цукру на суму 6,7 мільйонів гривень. Тому цукру є в достатній кількості по 6 гривень його можна придбати, – каже Галина Воляник.

Коментарі вимкнені.