У липні Тернопіль остаточно “обмалюють” червоними лініями

На презентації генерального плану Тернополя у міській раді розповіли про червоні лінії, якими визначають ті ділянки міста, де можна, або не можна проводити певні роботи. 

Міський голова Сергій Надал пояснив, що в 2010 році було прийнято генеральний план, який є основою – тобто тоді прийняли лише загальні межі і обсяги. Тепер же в цих загальних межах і обсягах розробляється деталізація.

– Перше – це межі червоних ліній, які будуть завершені  в травні місяці, – сказав Сергій Надал, – детальне зонування, яке зараз проводиться і буде завершене також протягом травня-червня місяця. Тобто загальний, закінчений проект з усіма складовими може бути прийнятий протягом липня, щоб в липні ми могли вже вам його презентувати.

Василь Бесага, головний архітектор Тернополя, розповів детальніше власне про червоні лінії:

– Червоні лінії це регулювання забудови на місцевому рівні, які визначають чітко границю, ділянки, на яких визначається дорожнє і пішохідне полотно, інженерні мережі і лінія забудови. В нас червоні лінії розроблені на основі старого ще генерального плану 80-их років. Враховуючи генеральний план, прийнятий в 2010-м році, робляться нові червоні лінії, які в принципі регулюють в місті конкретно ширину відводу землі, яка находиться у власності муніципальної, наприклад, влади, і землі, яка надається державним актом, або у користування згідно договору, де людина може використовувати її за призначенням.

– А крім того для цих обмежень враховуються існуючі інженерні і інші мережі, які дають право, або не дають право проводити певні роботи, – додав міський голова.

Довідка “Погляду”

Найбільша електронна енциклопедія Вікіпедія дає таке пояснення терміну “червоні лінії”:

Червоні лінії — це визначені в містобудівній документації відносно пунктів геодезичної мережі межі існуючих та запроектованих вулиць, доріг, майданів, які відмежовують території мікрорайонів, кварталів та території іншого призначення.

Юрій Романович, новини Тернополя “Погляд”

 

загрузка...

Comments are closed.