У магазинах Тернополя продавали підроблену “Хортицю”

Цілу схему незаконного виробництва та збуту алкогольного сурогату викрили працівники податкової міліції.

Як правило, вартість такого пійла — нижча ринкової, тож і користується воно попитом серед споживачів. Однак не слід забувати, що виготовляють його десь у підпільних гаражах чи підвалах, не дотримуючись елементарних правил санітарії. Пляшки купують на пунктах прийому склотари і малоймовірно, що піддають їх будь-якій дезінфекції.

Виробники алкогольних напоїв витрачають великі кошти, щоб захистити свою продукцію від підробок. Цей бізнес доволі прибутковий, тож зловмисники, які хочуть незаконно заробити у ньому, вдаються до різних креативних методів. Для прикладу, щоб наповнити захищену дозатором пляшку, її просто занурювали в посудину, що вже була наповнена спиртовмісною рідиною.

Подібна діяльність активізується саме у період свят. Як повідомив повідомив заступник начальника УПМ ДПА в Тернопільській області Ігор Сторожук, алкогольний сурогат виробляв мешканець села Струсів Теребовлянського району. Саме він створив у нашій області цілу мережу з реалізації підробленого алкоголю, який вживали й на території Тернополя.

При обшуку його будинку вилучили 310 літрів спирту, 250 півлітрових пляшок фальсифікованої горілки під марками відомих українських виробників. Деякі вже були заклеєні марками акцизного збору, інші ще не ні. До речі, у ході проведення оперативних заходів співробітники податкової міліції зупинили транспортний засіб, що належить жителю села Зарваниця й знайшли у салоні 200 півлітрових пляшок — громадянин саме придбав їх у даного виробника сурогату.

Податкові міліціонери виявили також і його спільників та обшукали їхні помешкання. Відтак у загальній кількості було вилучено близько 800 пляшок алкогольного сурогату та 1500 підроблених акцизних марок. А ще 510 літрів спирту — його було б достатньо для виготовлення близько 2300 півлітрових пляшок горілки. Проти громадянина, який організував такий протиправний бізнес, порушено кримінальну справу.

Загалом впродовж 2011 років працівники податкової міліції виявили 15 злочинів, пов’язаних із незаконним виробництвом алкогольних напоїв. Було припинено незаконну діяльність п’яти підпільних цехів. А з незаконного обігу було вилучено близько 9,7 тисячі літрів лікеро-горілчаних напоїв.

Варто зазначити, що з 18 січня набувають чинності зміни до законів Кримінального кодексу з питань гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності. Вже скасовується позбавлення волі за незаконне придбання з метою збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів. Дана міра покарання відміняється й за незаконне вивезення підакцизних товарів шляхом підпільних цехів або з використанням обладнання, яке забезпечує їх виробництво. Але, разом з тим, покарання все ж залишається суворим — від 17 до 170 тисяч гривень штрафу.

Анастасія Щаслива

Коментарі вимкнені.