Тернопільський біатлоніст виборов “срібло” у Франції

Надзвичайно успішний результат продемонструвала чоловіча збірна України з біатлону на п’ятому кубку IBU, що відбувається у Франції. Наша команда у складі якої біг тернополянин Андрій Возняк, попри думку експертів, здобула друге місце, випередивши сильних німців та росіян, – повідомляє “20 хвилин”.

Андрій Возняк разом із трьома партнерами по збірній 11 січня показали другий результат у естафетній гонці п’ятого етапу кубка IBU у французькому От Морьєні.

Наша команда стартувала із восьмої позиції і особливих надій на медалі у вболівальників не було. Хоча й перед гонкою біатлоністи налаштовувалися показати максимальний результат.

Експерти вважали фаворитами естафетної гонки у чоловіків – норвежців, німців та росіян. У підсумку перші й стали тріумфаторами естафети на п’ятому етапі кубка IBU. Збірна Німеччини фінішувала слідом за українцями, третьою. А росіяни й взагалі залишилися за межами подіуму.

Естафетну паличку передав сьомим

Першим серед українців стартував біатлоніст із Тернополя – Андрій Возняк. На першому етапі гонки, після першої стрільби лідерство захопили збірні Словенії, Росії та Норвегії. Наш земляк пройшов перший вогневий рубіж із одним додатковим патроном та вивів свою команду на девяте місце з відставанням від лідера менш ніж на 20 секунд.

Вже до другої стрільби Андрію Возняку вдалося скоротити відставання до 10 секунд. Втім, саме друга стрільба відкинула тернополянина назад. Він відстрілявся без штрафних кругів, зате із двома додатковими патронами. Відтак ці обставини дозволили лідерам відіріватися від українців вже на 35 секунд.

У підсумку Андрій Возняк передав естафетну паличку сьомим, з відставанням у 46 сек. Першими ж йшли збірні Франції, Росії та Німеччини.

Наступним біатлоністом у нашій команді, що проходив трасу став Олександр Колос. Першу стрільбу спортсмен завершив бездоганно, без додаткових патронів. Таким чином його стараннями Україна вийшла на третє місце.

Третій етап у нашій команді біг Віталій Кільчицький. Перша стрільба Віталія вийшла з одним додатковим патроном. Він вивів нашу команду на друге місце, хоч і відстав від росіянина Євгена Боярських вже трохи більше однієї хвилини.

На завершальній стадії інтереси нашої команди представив Роман Прима, який у важкій боротьбі, показавши блискучий результат у стрільбі, завоював для України срібну нагороду.

– Мені приємно, що ми з хлопцями змогли зробити собі такий маленький подарунок. Я вже не перший раз бігаю перший етап, але скажу чесно, що сьогодні це було не легко. Я трошки хвилювався, хотілося, щоб все вийшло, щоб не підвести команду, – сказав після гонки тернополянин Андрій Возняк.

Тетяна Трачук стартувала на другому етапі

Навідміну від чоловічої естафети, жіноча була для нашої команди не настільки успішною. У складі української дружини бігала тернополянка Тетяна Трачук. Збірна Україна, хоча і без перемог на минулому етапі Кубка IBU в італійському Форне Авольтрі, могла розраховувати на успіх тільки в разі хорошої стрільби, і рівного проходження своїх етапів кожної учасницею естафети. Наша збірна стартувала під першим номером.

Наша землячка Тетяна Трачук стартувала на другому етапі з відривом від лідера майже у дві хвилини і перебуваючи на 11-му місці. Лідерами при передачі естафети були – Канада, Італія, Польща. Третій вогневий рубіж став невдалим для нашої Тетяни, яка пішла на три штрафних кола в компанії італійок і норвежок. Її відставання від лідера склало більш ніж 4 хвилинм. З абсолютним результатом, без єдиного промаху продовжували бігти тільки збірні Білорусі та Франції. На четвертому вогневому рубежі вже ніхто не міг похвалитися “чистою” стрільбою в гонці. Тетяна Трачук відстріляла з трьома додатковими патронами і відстала від лідера ще більше.

У підсумку із 11 команд, які стартували у естафеті, гонку завершили лише сім. Решту команд, серед яких була й наша збірна, зняли з гонки, адже лідери обігнали нас більш ніж на одне коло.

Коментарі вимкнені.