У «Народному контролі» вважають, що дітьми потрібно опікуватися постійно, а не лише у свята!

У Тернополі у Міжнародний день інваліда відбулося свято для діток з особливими потребами. 3 грудня у ляльковому театрі малеча відвідала цікаві майстер-класи, розважальну програму з ростовими ляльками, виставку дитячих робіт та лялькову виставу.

Організатором благодійної акції «Повір у себе. Прекрасне в твоїх руках» було управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту Тернопільської міської ради, Тернопільський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
До свята долучились і активісти «Народного контролю», депутати Тернопільської міськради, члени постійної комісії міської ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, сім’ї, материнства, дитинства, а саме – голова комісії Роман Ляхович та секретар Вікторія Шараськіна.
Вони нагородили грамотами та дипломами голів громадських організацій, які опікуються інвалідами. Роман Ляхович каже, це надзвичайно важка праця. «Ми повинні завдячувати таким людям за їхню турботу про підростаюче покоління. Тепер наш обов’язок – разом робити добрі справи та створити у Тернополі всі необхідні умови для розвитку особливих дітей».
Після церемонії нагородження активісти власноруч виготовляли з дітками листівки до Дня Св. Миколая. Вікторія Шараськіна переконана, такі акції мають проводитись значно частіше, а не лише раз на рік.
«Потрібно проводити такі заходи постійно, і робити це не лише ізольовано, а й у звичайних школах, щоб особливі дітки інтегрувалися та соціалізувалися посеред інших. А здорові школярі таким чином вчилися з розумінням та повагою ставитися до них та розуміти, що вони такі, як і інші – мають право на щасливе дитинство». Активістка каже, такий обмін між дітьми емоціями, спілкуванням та досвідом повинен стати нормою для міста. Проте жорстокі реалії показують, що Тернопіль не готовий до такого. «Тут жахливі умови для розвитку особливих діток. Мої знайомі везуть свою дитину з медичним діагнозом на навчання у Львів через те, що в Тернополі немає подібних закладів».
Аби якось вплинути на ситуацію, Вікторія Шараськіна підготувала свою програму інклюзивної освіти. Буде виносити це питання на комісію, пропонувати на сесії міськради та ініціювати виділення коштів. А вже завтра з власної ініціативи збере всіх голів громадських організацій, що опікуються інвалідами за круглим столом, аби визначити їхні проблеми та потреби. Переконана, лише таким шляхом можна змінити ситуацію на краще.

Наталя Литвин

Коментарі вимкнені.