У Тернопільському музеї зберігається унікальна хустка, якій більше 150 років

У фондовій збірці Тернопільського обласного краєзнавчого музею зберігається старовинна тернова орнаментована хустка фабричного виробництва, датована приблизно 1860 роком.

На неї набивали квіткові або східні («турецький огірок») принти на хустки з тонкої вовни. Малюнок наносився на тканину за допомогою вибійки. Вибійчані хустки імітували набагато дорожчі перські, індійські шалі, виготовлені вручну за допомогою багатоколірного жакардового ткання або вишиття.


Вовняні хустки мануфактурного виробництва на західноукраїнських землях називали
«тернова»,
«шалянова»,
«салісуха»,
«бродська».





Згодом хустка передавалася в сім’ї з покоління в покоління.
Десь у 1960-х роках хустку, якій вже було десь 100 років, від прабабусь отримала Жукевич Олена (1945 р. н.), уродженка с. Голгоча Бережанського району.
У 1985 році пані Олена, вже проживаючи у місті Тернопіль, вирішила передати давню хустину до музею, щоб вона не загубилася у тодішньому вирі подій.

З давніх-давен в українських сім’ях
оберегом та символом любові й злагоди слугувала саме хустка. Зараз вона виступає у якості гарного аксесуару, що вдало доповнює жіночий образ. Нехай кожна хустка, яку ви носите, стане не лише елементом стилю, а й символом нашої національної гордості та єднання.

Галина Завіша, завідувачка сектора зберігання відділу фондів ТОКМ
Коментарі вимкнені.