У Тернопільську бібліотеку, хоч зі запізненням, але доїхав подарунок

30 листопада у Тернопільську міську бібліотеку №2 для дорослих завезли три комп’ютери, роутер, принтер і сканер згідно виграного конкурсу програми “Бібліоміст”. Бібліотека до виконання завдань програми повністю готова.

«Ми вже декілька місяців почали виконувати деякі пункти проекту, не чекаючи привезених комп’ютерів, які трохи затримались. Організований літературний, декоративно-прикладний і театральний гурток (об’єднання). Відбулися публічні виступи гуртка: на фестивалі “Бібліофест,” в бібліотеці, загально-освітніх школах. Готується різдвяна програма для виступів в сиротинцях міста і інщих громадських місцях. В бібліотечному блозі “Тернопільська БібліоМишка” відображено роботу гуртка з посиланням на Інтернет-джерела використаного матеріалу. Також постійно в мережі Фейсбук ділимося цією інформацією. Дозвілля в бібліотеці – завдання, яке ми маємо виконати. Тепер, при наявності нових комп’ютерів, буде безплатний доступ до Інтернету. Будемо вчитися писати блоги, спілкуватися з іншими колективами зі спільними інтересами», – розповідає завідуюча Надія Качуровська.

Довідка

Програма «Бібліоміст» допомагає місцевим громадам в Україні модернізувати доступ населення до інформації в публічних бібліотеках та є партнерською роботою Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства культури України та Української бібліотечної асоціації (УБА). На підтримку програми «Бібліоміст» Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант у розмірі 25 млн дол. США, а корпорація Microsoft безкоштовно передає публічним бібліотекам України програмне забезпечення на суму близько 9 млн дол. США. У 2010 році більше ніж 200 публічних бібліотек отримали новітні технології від програми «Бібліоміст». Упродовж літа та осені 2011 року ще 730 бібліотек України долучаться до програми. До 2013 року до 1600 публічних бібліотек України будуть обладнані комп’ютерами з доступом до Інтернету. Фахівці бібліотек, які приєднаються до проекту, отримають навчання у галузі новітніх технологій та бібліотечних послуг на базі 25 тренінгових центрів, що вже функціонують у кожній області та АР Крим.

Коментарі вимкнені.