У Тернополі безкоштовно вакцинуватимуть від сказу домашніх улюбленців

Епізоотична ситуація зі сказом в м. Тернополі досить напружена, але на сьогоднішній день контрольована. Це нас з однієї сторони втішає, але з другої сторони насторожує, тому що в Тернопільській області з початку року станом на 01.04.2018 року зареєстровано 16 випадків сказу, в тому числі: Зборівський район – 2,Тернопільський – 4 (райони, які межують з територією міста). Майже кожного день надходять повідомлення із Тернопільського міського відділу Державної установи «Тернопільського обласного лабораторного центру МОЗ України» про нанесення укусів собаками, котами, лисицями, щурами, тхорами, кроликами, декоративними хом’яками та ін. Слід бути обережними при контакті з твариною, адже, вірус сказу може потрапити в організм людини через пошкоджену шкіру, слизову оболонку очей, або ротову порожнину. Кожен день ми стикаємося з дикою природою і це нас повинно насторожувати. Ми повинні думати не тільки за себе, але й за наших сусідів, друзів, родичів. Тому кожен власник, який утримує тварину повинен дбати про її безпеку. Кожна тварина повинна бути вакцинована проти сказу, а власники повинні дотримуватися «Правил благоустрою м. Тернополя», які затверджені рішенням Тернопільської міської Ради.

Начальник міської державної лікарні ветеринарної медицини в м.Тернополі А. М. Полоса наведить приклад з ветеринарної практики: діти дуже захотіли декоративного хом’яка, бо їхні ровесники мають.

  • Бабуся купляє хом’яка в магазині, робить подарунок, а цей хом’як кусає молодшу дитину і гине. Проблема батькам, як виходити з цієї ситуації? «Добре, що все добре закінчується», тому що результат Терноільської державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів – виявився негативним. Інший випадок: в парку ім. Т. Г. Шевченка гуляли діти. На цьому майданчику вигулюють і собак, діти почали бігати і собака вкусила дитину. Замість того, щоб дитину заспокоїти господиня забрала собаку і пішла додому. Довелося розшукувати собаку через знайомих, друзів. Хоча собака вакцинована проти сказу, але питання чому вона гуляє без намордника та повідка. Таких випадків можна навести дуже багато.

Міською державною лікарнею ветеринарної медицини в м. Тернополі з 12 квітня 2018 року по ЖЕКах починається безкоштовна вакцинація собак і котів проти сказу згідно графіка проведення профілактичних щеплень затвердженого начальником управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології.

Зусиллями працівників міської ветеринарної служби та високою свідомістю громадян міста можливо попередити та в разі виникнення ліквідувати цю небезпечну хворобу.

Коментарі вимкнені.