У Тернополі хворі провели “тихий” пікет

Тихий пікет у холі будівлі обласної влади провели вчора хворі, які потребують гемодіалізу. Кажуть, все необхідне для процедури позаниркового очищення крові купують за свої гроші, хоч в облдержадміністрації обіцяли проблему вирішити. Представники управління охорони здоров’я ОДА запевняють: проблему знають, та поки не прийнятий обласний бюджет, вдіяти нічого не можуть, – повідомляє ТВ-4.

Позаниркового очищення крові потребують хворі з нирковою недостатністю. Близько трьох десятків таких хворих з Тернопільщини сьогодні вимагали вирішення своєї проблеми. Кажуть, купувати препарати для процедури за свої гроші без кінця не можуть, бо пенсії для цього надто малі.

Василь Новіцький, потребує гемодіалізу: “Не дають нам зараз діалізаторів, кажуть, немає, гепарин купляти. Нема фізрозчину, фізрозчин купляєм, глюкозу,- всі ліки ми все купляєм, все.

– Від якого часу ви купуєте ліки за свої гроші?

– Це вже місяць часу. Як цього не буде, ми почнем вмирати. Ми маємо казати. Нам приховувати вже нема що і ми боятися вже нікого не будем”.

Зорян Чагарський, потребує гемодіалізу: “Я вже порахував – якщо фізрозчин, і в же з неділі, сказали, гепарину не буде, я вже порахував, на ті фізрозчини і на ті гепарини йде 500 гривень, це окрім препаратів від тиску. А ще то, то можна сказати, що вся пенсія буде йти”.

До невдоволених вийшли представники управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації. Про проблеми потребуючих гемодіалізу там знають, та, кажуть, поки не прийнятий обласний бюджет, вдіяти нічого не можуть.

Лариса Матюк, головний спеціаліст-терапевт головного управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА: “Державної програми щодо забезпечення гемодіалізних хворих немає. Але ми забезпечуємо за бюджетні кошти саму процедуру діалізу, а також витратні матеріали на зазначену процедуру. Проте на даний момент ми не можемо в повному обсязі забезпечити витратні матеріали на проведення процедури так як не прийнято обласний бюджет. Після прийняття обласного бюджету дана процедура буде забезпечена в повному обсязі”.

Торік на забезпечення процедури гемодіалізу з обласного бюджету було витрачено 11 мільйонів гривень, каже Лариса Матюк. А найближча сесія Тернопільської облради, яка може затвердити обласний бюджет, призначена на 12-те лютого. Натомість хворі скаржаться ще й на те, що в лікарні, де роблять гемодіаліз, нема кімнати відпочинку.

Захар Халуп’як, потребує гемодіалізу: “Я, наприклад, з Монастириська, мені 100 кілометрів добиратись. І після діалізу мені дуже погано – серце болить, тиск піднімається, а вони просто-напросто виганяють мене на двір. Вони кажуть, що не хочуть відповідати за мене. І це питання вже вирішується 5, а може, 10 років. Бо всюди є кімната відпочинку – в Франківську, в Львові, в Луцьку, у всіх областях є, а тільки в нас нема”.

У головному управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації запевняють: і ця проблема найближчим часом буде вирішена.

Лариса Матюк, головний спеціаліст-терапевт головного управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА: “В принципі ми обговорювали це питання з головним лікарем університетської лікарні і я думаю, що це питання буде вирішено позитивно”.

Коментарі вимкнені.