У Тернополі можуть знести новозбудований багатоквартирний будинок?
Про це повідомляє громадський активіст Олена Степанова:
В Тернопільській міській раді так спішили погодити будівництво будинку на вулиці Громницького, що геть заплуталися в документах.
Чому правоохоронні органи цього досі не бачать – є 2 відповіді:
1. Або зацікавлені, а Закон називає це «корупцією».
2. Або там працюють некомпетентні люди, які маючи доступ до документів, не побачили підтасування, про яку йдеться в цій статті.
А тепер про все попорядку.
Конкурс на будівництво багатоквартирного житлового будинку по вулиці Громницького у Тернополі був оголошений 24 жовтня 2013 року. Згідно оголошення, на подачу документів відводилося приблизно три тижні – до 11 листопада 2013 року.
А по інших документах (договір), конкурс проведений та його затверджені результати за 7 місяців ДО його оголошення (протокол засідання конкурсної комісії від 21.03.2013 і затверджений виконкомом 03.04.2013 року).
Але на цьому в міській раді не зупинилися і підробка (читай: підтасування) документів знову мала місце.
Договір, який в міській раді називають «інвестиційним», судячи з назви, таким не є. Це звичайний «Договір № 11 щодо будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення за адресою: м. Тернопіль, вул. Громницького».
Договір трьохсторонній. Сторона 1 – Виконавчий комітет Тернопільськох міської ради, Сорона 2 – ОК «ЖБК «Громницького»», Сторона 3 – КП «Тернопільбудінвестзамовник».
Те, що договір і не пахне «інвестиційністю», свідчить хоча би норма закону «Про інвестиційну діяльність»: саме інвестор повинен отримати дозвіл на будівництво, а отримало КП «Тернопільбудінвестзамовник». А табличка на місці будівництва говорить інше: конкурс виграв таки ОК «ЖБК «Громницького»» і саме ОК «ЖБК «Громницького»» мав би бути тим міфічним «інвестором». Якби не одне АЛЕ. Міськрадівський «інвестор» офіційно зареєстрований пізніше, ніж був проведений конкурс, а саме 24 липня 2013 (через 4 місяці після затвердження результатів конкурсу).
Крім того, невідомо з яких причини, містобудівні умови профільним управліннямм міської ради під керівництвом пана Бесаги видавалися двічі. У жовтні 2012 році коли конкурсом і не пахло, і у жовтні 2013.
А тепер про гроші. Ті, що легальні.
Згідно з умовами договору, ОК «ЖБК «Громницького»» має сплатити внесок на розвиток інфраструктури (його сплачують всі забудівники), ще на 0,1% від кошторисної вартості провести капітальний ремонт приміщень комунальної власності та відшкодувати «Тернопільбудінвестзамовнику» земельний податок.
Якщо взяти до уваги виключно розрахунки за землю, то земельний податок, який мало б сплатити КП «Тернопільбудінвестзамовник» за весь період користування земельною ділянкою становить – 21310,63 грн. Смішна сума за земельну ділянку для будівництва багатоквартирного житлового будинку. Не треба мати диплом Тернопільського комерційного інституту, щоб зрозуміти, наскільки більшою могла би бути сума надходжень до бюджету громади, якщо би ця ділянка була продана з аукціону.
Нагадаємо, що будинок на вулиці Громницького свого часу викликав масові протести проти його будівництва. І безпосередня близькість до школи і затінення шкільних вікон від прямих променів сонця, що може вплинути на зір школярів, – все це були причини невдоволення людей діями влади. Але порушень правоохоронці не побачили.
Побачили ми і просимо вважати цю статтю інформацією, яку необхідно перевірити та дати належну правову оцінку діям посадових осіб Тернопільської міської ради.
Зі свого боку, спрогнозуємо, що в разі визнання договору недійсним, сторонами, згідно Цивільного кодексу України, повинно повернутися все належне ДО моменту підписання договору. Тобто міська влада має отримати назад чисту ділянку. А для цього треба знести практично вже завершений будикок. Чи буде прецендент в Тернополі?
Коментарі вимкнені.