У Тернополі почали заробляти на Євро-2012

Нещодавно на ринку побачила футболку з емблемою Євро-2012, коштувала вона 50 гривень, – каже тернополянка Іванна. – На дотик – не дуже приємна, одна синтетика. Переконалась, такі речі за такі гроші продаватись не можуть.

Придбати несправжню річ з емблемою чемпіонату за низькими цінами у Тернополі таки реально. Щоправда, за якість ніхто не ручатиметься. Поодинокі речі – сумки, футболки з емблемами можна знайти на ринку. Тут подекуди торгують і сувенірними речами. Однак, як відомо, вся брендована логотипом Євро-2012 продукція – власність УЄФА. Для того, щоб виготовляти такі речі, компанія повинна отримати спеціальну ліцензію, – пише “20 хвилин”.

Купували на свята, як подарунки близьким

Знайти оригінальні речі із символікою чемпіонату в нашому місті вдалось поки що у двох магазинах. Як розповіли продавці, одяг та сувенірні речі до Євро-2012 активно почали купувати ще з грудня – як тільки-но товар з’явився на полицях. Щоправда, здебільшого купували не для себе, а на подарунок родичам, друзям. Після закінчення свят, за інформацією продавців, покупці почали підбирати і для себе.
– У продажу є футболки, шарфи, кофти, кепки, спортивний одяг, сувенірна продукція – магнітики, брелоки, – каже директор одного із магазинів відомої мережі “Інтертоп” Ярослав. – Та ряд іншої продукції, підготовленої до чемпіонату.
За словами директора, уся продукція у магазині – ліцензована. Адже мережа магазинів стала одним із двох офіційних дистриб’юторів ліцензованих продуктів ЄВРО-2012 в Україні та Польщі. Орієнтовні ціни на одяг – 99-499 грн. Найбільш популярними серед тернопільських покупців є футболки. Сувенірні речі, наприклад брелочки, продають за ціною 16-49 грн.
– Виробником одягу є французька фірма, – продовжує він. – Сувенірні речі ж виготовляє ТОВ СП “Колумб”. Ця фірма – Луганська.

Мають кепки всіх збірних світу

Уже третій місяць торгують «євро речами» та сувенірами до ЄВРО-2012 й у магазинах відомої спортивної марки Adidas. Ця фірма також має безпосереднє причетність до проведення чемпіонату, адже є одним із його офіційних спонсорів.
– На цей товар зараз шалений попит, – каже менеджер одного із магазинів, Сергій. Найпопулярнішими наразі у тернопільських покупців є футболки збірної України.
За словами Сергія, у продажу – широкий асортимент товарів. Тут купити можна все – від шкарпеток із логотипами до офіційного м’яча чемпіонату –Tango. Його ціна 1290 грн. Торгують також маленькими сувенірними м’ячиками, м’ячами-репліками -390 грн та м’ячами-глайдерами – 140 грн. Пропонують й різноманітний одяг як для чоловіків, так і для жінок.
– Маємо євро кофти, єфрофутболки, кепки, – каже він. – Також є кепки всіх збірних країн світу. Маємо у різних кольорах жіночі футболки, дитячі комплекти збірної України та інше.
Ціни на такі речі, кажуть тут, досить демократичні. Так, наприклад, шкарпетки можна придбати за ціною 50 грн, футболки у середньому коштують 90 грн, жіночі футболки – 290, шарфи – 190 грн. Не менш популярною є сувенірна продукція. За інформацією Сергія, брелоки можна купити за ціною від 90 грн.

Сувенірами займуться з лютого

Чи ж заробить щось наша область на сувенірах із символами Тернопілля до чемпіонату, ми поцікавились у комунальному підприємстві облради “Тернопільський обласний інформаційно-туристичний краєзнавчий центр”. Як повідомили тут, особливих сподівань на чемпіонат ніхто не покладає.
– Та кількість іноземних туристів, які все-таки включать наш край у свій маршрут, буде порівняно меншою, ніж ми могли б їх прийняти, – каже директор центру Лариса Римар. – Тож загалом ми готуємось до літнього сезону, але з акцентом на внутрішній туризм.
За її словами, сподіваючись долучитись таки до проведення ЄВРО, у Тернополі навіть створювалась спеціальна група. Вона мала зайнятись питаннями підготовки. Але тепер ці питання не є першочерговими.
– Однак на початку лютого ми все ж займемось сувенірами, наклейками з нашою символікою, – каже вона. – Можливо, зробимо із символами області й футболки.

Коментарі вимкнені.