У Тернополі презентували ноу-хау, завдяки якому зникла потреба об’їжджати місто спецбригадам

12 квітня у КП «Тернопільміськсвітло» відбулася презентація диспетчерського пульту керування зовнішнім освітленням та світлофорними об’єктами. Як зауважив міський голова Сергій Надал, впровадження новітніх технологій в усіх сферах життєдіяльності міста триває.

Зокрема це стосується задіяння комплексної системи диспетчеризації вуличного освітлення та комплексної системи управління дорожним рухом, яка дасть змогу покращити якість обслуговування та здешевити витрати.

З введенням у дію цього ноу-хау енергетики отримали можливість у режимі онлайн спостерігати, як функціонують усі об’єкти зовнішнього освітлення у місті. Водночас бригадам не доводиться здійснювати їх щоденний об’їзд, що вимагає значної затрати коштів. Також ця система дає можливість регулювати потужність електроенергії, яка подається на житлові мікрорайони, залежно від часу доби, що дозволяє значно зекономити ресурси. Що стосується комплексної системи управління дорожним рухом, то аналогічна функціонує лише у трьох містах України: Києві, Донецьку та Тернополі.

На даний час на території міста діють 54 світловорні об’єкти, 9 з них замінено на нові – світлодіодні, усі інші потребують оновлення. Старі лампові світлофори є морально та фізично зношеними, а отже потребують заміни. Наразі усі світлофори закуплено і вони зберігаються на території КП «Тернопільміськсвітло». За словами міського голови, впродовж цього року їх планують встановити на вулицях міста і під’єднати їх до централізованої системи управляння. Це дозволить контролювати витрати електроенергії і досягти значної економії.

Місто

Коментарі вимкнені.