У Тернополі презентують книгу «Тарас Шевченко у пам’яті поколінь»

З нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, 23-річчя Незалежності України та проведення сьомого фестивалю «Цвіт вишиванки» (парк ім. Т. Шевченка, 23-24 серпня) відбудеться конкурс на кращий вишитий виріб з нагоди ювілею Кобзаря, а в   Українському домі «Перемога» (Тернопіль) відбудеться презентація книги «Тарас Шевченко у пам’яті поколінь» (24 серпня о 15 годині).

Видання про генія українського народу охоплює багатогранну його творчість, а також пошанування Великого Кобзаря як в Україні, так і в світі – українською та англійською мовами. Особливо помітними є розділи про родовід генія, вислови про нього видатних людей світу. У повноколірному виданні досить вдало скомпонована галерея світових пам’ятників Шевченкові, передано його дружбу із кобзарями і побратимами, відомими художниками. Чи не вперше читачі дізнаються про самоспалення справжнього патріота Олекси Гірника у Каневі, біля могили Шевченка, – проти зросійщення України.

А ще Шевченко відображений у філателії, екслібрисах, купонах.  Варто відзначити, що Великий Кобзар є не тільки на купюрах української валюти, а й на грошових знаках Придністров’я.  Із його зображенням побачили світ ювілейні монети, медалі, значки. Особливу сторінку займає Шевченкіана у народній творчості (вишивка, писанка, інкрустація, ткацтво, бурштин). На Кавказі є пік Шевченка (висота 4200 метрів), на Меркурії є кратер «Шевченко» (діаметр 137 кілометрів), а 2 квітня 1976 року астроном М. Черних, співробітник Кримської астрофізичної лабораторії, відкрив астероїд «Шевченко».

Ця книга розрахована на широке коло читачів – як поцінувачів його ідей, так і кожного школяра, студента, вчителя, політика – та для популяризації Кобзаря у світі. Контакти для придбання книги: 0352-23-63-96 (т. моб. 067-354-84-48).

Під час святкування відбудеться збір коштів для захисників нашої України.

Коментарі вимкнені.