У Тернополі презентують унікальний фільм, на який варто піти усім

Фільм «Ті, що вірні» – історія заборони і легалізації найбільшої переслідуваної Церкви XX століття – представлять у Тернополі 8 квітня (п’ятниця), о 19.00, у кінотеатрі «Палац кіно» імені Івана Франка (вул. Франка 8). Стрічка розповідає про те, як після насильної ліквідації у 1946 році вірні УГКЦ протягом 43 років зберігали свою віру у підпіллі.

Режисер фільму Валентин Дігтяренко, оператори: Єгор Бондаренко, Вадим Гончаренко, продюсер: Павло Казанцев. Виробництво: «Sсreen Media Ukraine» та «Живе production». Тривалість стрічки – 50 хвилин.

Запрошуємо працівників ЗМІ та усіх бажаючих. Представники телебачення зможуть отримати копію запису фільму для трансляції на своєму телеканалі.

Герої стрічки, які творили вихід УГКЦ з катакомб, живуть в Україні та Росії, їх долі тісно переплетені з історією Церкви та епохи. У фільмі використані маловідомі архівні фільми, фотографії та спогади учасників багатьох подій 80-х років, які привели Українську греко-католицьку церкву до відродження у Радянському Союзі. Ідея стрічки – «оживити» десятки годин архівного відео та сотні документальних фотографій. Для цього ми відшукали людей, які потрапили в об’єктив камери, і розпитали їх історії. Відтак кадри, які вже стали історією, розкриваються у новому світлі.

Зйомки проводились в Україні, Польщі, Росії.

Прем’єрний показ фільму відбувся 18 березня в Києві, в Українському домі. Презентуючи стрічку «Ті, що вірні», Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав відзначив, що цей фільм, який Церква хоче подарувати своїм вірним і українському суспільству, розповідає про силу Євангелія, про силу Божу, яка діяла в житті, у серцях людей, які вірили. «Ми згадуємо, – сказав Предстоятель, – трагічні роковини насильницького нищення нашої Церкви і часто вживаємо слово «ліквідація», але Божу силу не можна ліквідувати. Так само як і не можна ліквідувати віру справжніх християн. Назва цього фільму якраз і віддзеркалює ту силу, яка променіє з облич, постатей священиків, єпископів, монахів і монахинь переслідуваної Церкви».

Коментарі вимкнені.