У Тернополі пройде Світовий конгрес, на який уже з’їжджаються делегати з 30 країн (фото)

Представники з 30 країн світу (а це більше сотні людей) уже з’їжджаються до файного міста, аби взяти участь у «I Свiтoвому Кoнґресі Украïнських Мoлoдiжних Органiзацiй».

–  Один із заходів конгресу називається «Форум української молоді діаспори «Тернoпiль2013», – розповідає голова «Світового конгресу українських молодіжних організацій» з Сербії Мирослав Гочак. – Усе складатиметься з трьох частин. Перша – табір, який розпочався вчора. З 25 по 27 серпня у Тернополі пройде сам конгрес украïнських мoлoдiжних органiзацiй і у останній день буде «ДіапораФест».

Як додає Мирослав Гочак, на фестиваль прибуде український гурт «Горпина» із Польщі. Саме він покаже творчість сучасної діаспори на Літній сцені у парку Шевченка 27 серпня.

– Цей конгрес ми працюємо у рамках світового конгресу українців, – каже Мирослав Гочак. – Після цього ми будемо реєструватися як міжнародне об’єднання молодіжних та студентських організацій української діаспори.

На Світовий конгрес запросили організатори депутатів всіх обласних рад Західної України, а також міської ради Тернополя та районних рад, представників духовенства усіх конфесій.

От тільки спеціально оминули 148 депутатів Верховної Ради України.

Як розповідає член оргкомітету, депутат обласної ради Степан Барна:

–  Не надіслали запрошення саме тим депутатам, які підписалися у зверненні до Польського сейму.

Наразі до Тернополя прибули не усі гості, адже добираються різними видами транспорту та різними дорогами, тому на їх приїзд очікуються уже найближчими днями.

Мар’яна Зварич, Погляд

Коментарі вимкнені.