У Тернополі приборкували блискавки та запалювали міні-вулкан

Реконструкція лицарського поєдинку, запуск гелікоптера,  запалення міні-вулкану, приборкання блискавки, зображення оптичної ілюзії, велетенські мильні бульбашки, фонтан із шоколаду – це далеко не все, що відбувалося на Театральному майдані Тернополя 7 вересня у рамках польсько-українського проекту «Scientific Fun – наукові пікніки в Україні».

 «Наукові пікніки» у Тернополі ми провели  вже вдруге, – розповіла координатор проекту в Тернополі Христина Білінська. – Однак цього року нам вдалося зробити захід ще масштабнішим і, сподіваюся, ще цікавішим. Метою  проекту є популяризація науки серед молоді та розвиток новітньої наукової еліти в Україні. Ми організували 34 імпровізовані лабораторії під відкритим небом, у яких представлено різні досліди з хімії, фізики, біології. Поекпериментувати можуть всі охочі. Це зовсім не фокуси, але лише такі досліди, які мають наукове обґрунтування».
Участь у заході взяли гості з Польщі – представники Центру науки «Коперник» (м. Варшава). Також  свої досліди представили школярі, студенти, викладачі вищих навчальних закладів Тернопільщини, Харкова та Чернівців.  Із захопленням за ними спостерігали і дорослі, і малі.

«Найбільше мені сподобалися літачки та лицарський поєдинок, – поділився враженнями тернополянин Захар. – Я б дуже хотів, що такі досліди демонстрували на  уроках. Це було б круто!»

«У Польщі «Наукові пікніки» відбувається лише у Варшаві, а в Україні  – ціла мережа міст, де відбуваються такі заходи, – наголосив представник Варшавського Центру науки Коперника Роберт Щесни. –  У Польщі «Наукові пікніки» відбуваються з 1997 року. Сподіваюся, вони  приживуться і в Україні».

Довідково: 13 вересня «Наукові пікніки» завітають у Кривий Ріг, 14 вересня –  у Дніпропетровськ,  20 вересня – у Харків, 21 вересня –  у Київ,  4 жовтня –  у Луцьк

Коментарі вимкнені.