У Тернополі штучно роздувають скандал довкола баскетболу

Фото 1 – лист трудового колективу

До редакції “Погляду звернувся трудовий колектив комунальної дитячо-юнацької спортивної школи №1 (КДЮСШ), що знаходиться на бульварі Д.Вишневецького у Тернополі. Працівники попросили розмістити на нашому сайті відкритий лист, спрямований на підтримку директора школи Катерини Барабаш та захисту її репутації. Директора намагаються очорнити, штучно створюючи в Тернополі проблему навколо перенесення відділення баскетболу із КДЮСШ №1 – до ДЮСШ з футболу та інших ігрових видів спорту, пояснюється у листі (див. фото 1-3). 

Надуманий конфлікт створюють колишні тренери-баскетболісти КДЮСШ №1, які розповсюджують неправдиву інформацію щодо нібито закриття баскетбольного відділення у Тернополі. Усе це є неправдою, стверджують працівники КДЮСШ №1, зібравши понад три десятки підписів на підтримку директора, кляузи на яку амбіційні колишні працівники, підбурюючи батьків вихованців, пишуть не лише до очільника області Степана Барни, а й прямісінько до міністра молоді і спорту України Ігора Жданова.

Ми спробували дізнатися, чи дійсно баскетбол у Тернополі під загрозою знищення.

Звинувачення на інтернет-сайтах

Спочатку помоніторили інтернет-простір, де знайшли звинувачення колишнього тренера з баскетболу КДЮСШ №1 Дмитра Третьяка. Він стверджує, що його поставили перед фактом про те, що відділення баскетболу припиняє свою діяльність, але конкретних причин, чому це робиться, не назвали. Окрім того, йдеться в публікаціях зі слів Дмитра Третьяка та окремих батьків, директору не подобається те, що тренер має татуювання та живе у громадянському шлюбі. Мовляв, це аморально.

Чому виникла потреба переносити відділення

Завітавши на зустріч із директором та працівниками КДЮСШ №1 ми дізналися, що насправді баскетбол у Тернополі не знищували. Дане відділення просто перевели у інший спортивно-навчальний заклад, який має більше фінансування та можливості – де діти можуть брати участь в більш престижних змаганнях.

–       Двадцятий рік я тут працюю – відділення баскетболу існувало в нас завжди. Проте два роки тому (в 2013 році – прим.) в Тернополі була ліквідована третя спортивна школа. Ті види спорту, які там були – перейшли до нас і вийшло, що ми маємо десять видів спорту, хоча в положенні про спортивну школу вказано, що повинно бути чотири. Фінансування нам не добавилося. А от клопотів побільшало. Тому й виникла потреба передавати відділення баскетболу в іншу структуру, – пояснює керівник КДЮСШ №1 Катерина Барабаш.

Окрім того, два тренери з баскетболу звільнилися за власним бажанням, одна тренер у декретній відпустці, а у ще однієї (Тетяни Кучер, громадянської дружини тренера Дмитра Третьяка – прим.ред.) 4 вересня 2015 року закінчувався строковий договір. Тому й почалися перемовини з Управлінням молодіжної політики і спорту про можливість переведення ставок тренерів відділення баскетболу до ДЮСШ з футболу та інших ігрових видів спорту де статутом школи передбачено відкриття будь-якого ігрового виду спорту.

До 1 вересня тренер не працевлаштувався

Третяк Дмитро працював у КДЮСШ №1 за сумісництвом, а основне місце роботи мав у Тернопільському національному економічному університеті. На літній період він звільнився за власним бажанням з спортивної школи, аби при потребі знову працевлаштуватися тут восени, уже з початку нового навчального року. Окрім того, в КДЮСШ №1 він працював із групою дівчаток, які по віку вийшли зі спортивної школи. Тобто вже практично не було дітей, і директор не могла би навіть затвердити цю групу через нестачу вихованок.

–       Згідно положення про спортивну школу, навчальний рік починається з 1 вересня. Тобто тренер має бути прийнятий на роботу ще до цієї дати. Бо 1 вересня ми офіційно подаємо на затвердження мережу та тарифікацію у керівні органи – в Управління освіти міської ради. Дмитро попередньо приходив у серпні. Ми його попередили, що це відділення буде переведене в ДЮСШ з футболу та інших видів спорту. Проте станом на 1 вересня Дмитро Третьяк не прийшов. З’явився аж 3 вересня. А по закону, станом на 1 число місяця я повинна була б мати його заяву, подати дані в податкову, вакансію в центр зайнятості… Як я можу заднім числом це робити і подати його в тарифікацію?

Підбурені батьки не хочуть слухати, пишуть листи міністру

Як розповіли працівники КДЮСШ №1, 10 вересня до директора приходили батьки, щоб отримати пояснення з приводу ситуації навколо начебто закриття відділення з баскетболу та працевлаштування тренерів, зокрема Дмитра Третьяка. Проте в більшості це були батьки, чиїх дітей Дмитро Третьяк не тренував. Так, восьмеро з десяти присутніх – водили дітей до тренера Юрія Качмара. Окрім того, частина з них, почувши перші пояснення Катерини Барабаш, зрозуміли усю суть проблеми, і претензій не виявляли, а деякі, згодом перепрошували за поспішність висновків.

–       Проте, залишилося все ж кілька агресивно налаштованих людей, котрі навіть не хотіли чути аргументовані пояснення щодо переведення відділення у іншу школу, знімали зустріч на відео, провокували підвищення тону зустрічі, придиралися до слів та всіляко намагалися вивести усіх присутніх на емоції, – пригадують присутні працівники.  – Враження складалося таке, що кількох людей спеціально направили разом з батьками для провокування директора, підбурювання присутніх, зриву зустрічі, створення скандальної ситуації.

При цьому і тренери, і керівник КДЮСШ розповідають, що при спілкуванні з тими батьками, які зверталися по роз’яснення, з’ясовувалося, що по великому рахунку їм всеодно, де будуть займатися їхні діти: в КДЮСШ №1 чи в ДЮСШ з футболу та інших видів спорту, лиш би вони таки мали куди себе подіти, не сиділи без діла та займалися спортом.

Винуватець конфлікту приписує собі чужі заслуги

Батьки, які не до кінця розібралися в ситуації і не володіють інформацією, очевидно підбурені колишніми тренерами, пишуть листи на ім’я голови області Степана Барни в Міністерство молоді та спорту, показує копії листів Катерина Барабаш. Вони вимагають, аби тренерів повернули до роботи в КДЮСШ на відділення баскетболу. У листі зазначено, що 21 людина, яка нижче підписалася, згодна з усім, про що йдеться. Проте більшість цих людей не приходила на зустріч із директором для отримання пояснень. Окрім того, ці люди підписалися під неправдивою інформацією: батьки стверджують, що тренерів звільнено без вагомих причин. Але насправді на столі в директора КДЮСШ лежать заяви від тренерів за власним бажанням (  Качмара Ю.Л. з 10.04.2015р., а Третьяка Д.В. з 25.05.2015 р.)

–       А ще в цих листах перечислюють заслуги Дмитра Третьяка. Проте, якщо взяти згрубша, його заслуги, дещо спростовуються, особливо, якщо порівнювати їх з іншими тренерами-викладачами КДЮСШ №1 чиї учні є переможцями та призерами Чемпіонатів України, Чемпіонатів Європи, Кубку Світу . Змагання, в яких брали участь діти Кучер Т.М. та

Третьяка Д.В.  – це переважно змагання серед учнів загальноосвітніх шкіл міста. Спортивна школа до тих змагань не має взагалі відношення, лише забезпечує суддівство.  Єдині діти, які брали участь в першості області серед ДЮСШ і в спартакіаді серед ДЮСШ – це були діти іншого тренера – Качмара Юрія, – роз’яснює директор. – Взагалі тренери Третьяк та Кучер не тренували юнаків, а лише дівчат, а в перелік заслуг були включені і досягнення юнаків.

Конфлікт заважає трудовому колективу

Як розповідає директор школи, у неї ніколи раніше не виникало конфліктів з тренером Третьяком Дмитром. Вона прийняла його на роботу практично зі студентської лави, бачила його своєрідний фанатизм і любов до баскетболу, намагалася підтримувати цей запал. Тому зараз їй незрозуміло, чому на її адресу ллються безпідставні звинувачення та лунають погрози зіпсувати репутацію.

–       Такі брудні та недостовірні чутки, які розповсюджуються обуреними та непоінформованими батьками чи тренерами заважають працювати, дестабілізують стосунки з іншими батьками, дітьми, відволікають від роботи, втомлюють. Нам треба готуватися до проведення змагань, різноманітних запланованих заходів, а не постійно готувати пояснення та відписки в керівні органи та міністерство, звідки нам надсилають копії гнівних листів від батьків, – скаржаться і працівники КДЮСШ №1.

За новою «пропискою» буде 8 груп з баскетболу

Баскетбол у Тернополі не знищують, його лише переводять до іншого закладу. Про це офіційно розповів «Погляду» начальник Управління молодіжної політики і спорту Тернопільської міської ради, Круть Микола Миколайович:

–       Зараз триває процес відкриття відділення баскетболу в ДЮСШ з футболу та інших ігрових видів спорту. Зокрема, ми затвердили мережу, якою передбачено вісім груп. Очікуємо виділення коштів на це міською радою. Як тільки поступлять кошти, одразу ж зможемо розпочати набір дітей та роботу груп з баскетболу.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.