У Тернополі стартувала олімпіада, яка минулого року збагатила школярів на тисячі гривень
Вчора, 4 лютого 2013 року стартувала друга в історії Тернополя міська альтернативна олімпіада. Попередня проводилася комплексно з кількох гуманітарних дисциплін. Головними її переможцями були восьмикласники, які отримали грошові премії за перше місце в розмірі 1,5 тис. грн. і ще троє фіналістів – по тисячі гривень. Фінансування здійснювалось з міської програми «Освіта». Олімпіада, у всьому незвична – усна, відкрита, демократична – викликала велике задоволення в учнів та батьків.
За словами міського голови Тернополя Сергія Надала, головна мета альтернативної тернополезнавчої олімпіади – формувати в учнів позитивний образ малої батьківщини, бажання залишатися в рідному місті і працювати на його благо.
«Зміст запитань — усе, що, тією чи іншою мірою, пов’язане з нашим містом: історія, географічне краєзнавство, література, мистецтво, мода, спорт, вулиці, площі, сквери, навчальні заклади, тварини, рослини тощо. Більшість запитань будуть спрямовані не на перевірку фактичних знань, а на логічне мислення. Очікуються фото- і відео запитання, творчі завдання», – зазначив очільник міста.
Нова альтернативна олімпіада має бути ще демократичнішою. Учням запропоновано відразу п’ять способів реєстрації для участі в попередньому кастингу, в тому числі і через Fасеbоок і Контакти. Журі абсолютно незалежне – без залучення педагогів зі шкіл. Натомість під час кількаступеневого кастингу в малих групах, який триватиме до 13 лютого, авторами завдань і експертами виступатимуть члени новоствореного клубу обдарованих дітей Тернополя з 24 навчальних закладів міста. Олімпіада знову буде в основному усною, відкритою для всіх охочих дорослих та юних уболівальників, які, можливо, теж залучатимуться до окремих етапів.
У фіналі змагатимуться 10 найбільш знаючих та оригінально перспективно мислячих учнів – тернополезнавців, які отримають грошові премії з міської програми «Освіта».
Міська рада
Коментарі вимкнені.