У Тернополі судді зобов’язали водія сплатити рідним потерпілого майже 800 тис. грн. моральних збитків

Колегія суддів Тернопільського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу захисника обвинуваченого Віктора Г. на вирок Кременецького районного суду Тернопільської області від 5 грудня 2018 року.

Цим вироком Віктора Г. визнано винним за ч.2 ст. 286 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого) та призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права 2 роки керувати транспортними засобами. На підставі Закону України «Про амністію у 2016 році» обвинуваченого звільнено від відбування покарання.

Водночас суд зобов’язав Віктора Г. виплатити потерпілим моральні збитки: 300 тис. грн. — матері загиблого та по 243 тис. 268 грн. — його дружині та сину. Крім того, щомісяця, з 20 серпня 2013 року по 12 березня 2025 року стягувати синові потерпілого до його повноліття по 573 грн. 50 коп.

Як встановлено судом, 19 серпня 2013 року приблизно о 22 год. Віктор Г., керуючи технічно справним мікроавтобусом «Фольксваген Транспортер», разом із дружиною вертався від озера Св. Анни, що в с. Онишківці Рівненської області. Під час руху об’їзною дорогою м. Кременця в напрямку м. Тернопіль обвинувачений порушив вимоги Правил дорожнього руху України — не був достатньо уважним, не стежив за дорожньою обстановкою, внаслідок чого допустив наїзд на пішохода, 27-річного Юрія С., який йшов, тримаючи мопед. Від отриманих травм потерпілий помер на місці ДТП.

В апеляційній скарзі захисник Віктора Г. просив вирок суду скасувати, а справу закрити через недоведеність вини обвинуваченого.

Заслухавши суддю доповідача, пояснення обвинуваченого та його захисника, думку потерпілих, їх представника та прокурора, дослідивши матеріали кримінального провадження та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія прийшла до висновку, що суд першої інстанції виніс законне та обґрунтоване рішення і підстав для закриття справи немає, а тому апеляцію захисника слід залишити без задоволення, а вирок суду першої інстанції — без змін, – повідомляє прес-служба Тернопільського апеляційного суду.

Коментарі вимкнені.