У Тернополі випустили унікальну книгу, аналогів якій в Україні ще немає

katУ Тернополі зробили ще один впевнений крок назустріч Європі – тут вийшла друком книга-довідник “Медалі Тернопільщини”. Завдяки взаємодії тернопільських колекціонерів, було створено несамобутній доробок, аналогів якому в Україні ще немає.

Одним із співавторів книги став заступник начальника управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР Олег Соколовський. Автором та упорядником каталогу є депутат обласної ради, голова ТГО клубу “Нумізмат” Михайло Тимошик

У довіднику оприлюднені фото та описи трьох сотень медалей, що стосуються Тернополя та Тернопільщини у різні історичні періоди та крізь призму найрізноманітніших сфер людської життєдіяльності. Олег Соколовський зазначив, що збірка може бути доповнена та перевидана, адже, за підрахунками колекціонерів, медалей Тернопільщини є більше. Тому автори звертаються до колекціонерів долучатися до співпраці і, при можливості, ділитися світлинами та описами своїх медалей. Якщо вдасться зібрати додаткові медалі – світ побачить другий том довідника. Наразі ж тернопільські фалеристи проводять опис та фотографують свої колекційні значки, яких ними зібрано вже понад тисячу.

– Наскільки нам відомо, жодне з містечок України не може похвалитися збірником щодо класифікації значків та медалей. У Тернополі зібралося кілька фалеристів, які долучилися до наповнення довідника, який був надрукований за кошти Михайла Тимошика накладом 300 примірників, частина з яких уже передана у бібліотеки та архіви міста, – зазначає Олег Соколовський. -З одного боку, це – прояв європейського вектору нашого міста. З іншого боку – це самоідентифікація нас, як українців, адже, хто знає свою історію, той може будувати своє майбутнє.

Презентуватимуть видання 23 червня о 13.00 годині в Українському домі “Перемога”.

Коментарі вимкнені.