Знищили рік тому, – школа імені Ігоря Герети могла стати візитівкою Тернопілля

Світлина від Тетяни Цаволик.

28 березня 2018 року, рік тому, Тернопільська обласна рада винесла вирок Тернопільській обласній експериментальній комплексній школі мистецтв імені Ігоря Герети – ліквідувати її .

За весь час жодній владі не піднялась рука знищити школу, аж поки не об’єднались обласна адміністрація, обласна та міська ради і на 25 році методами тиску, шантажу, підкилимних ігор, маніпуляцій, наклепів, незаконних дій припинили наше життя. І байдуже їм до судових процесів, протестів громад Тернопільщини, інтереси яких вони обіцяли і зобов’язувались захищати…

Забули наші можновладці, як обіцяли, що тільки-но вони, одразу ж дадуть нам нарешті ВЛАСНЕ ПРИМІЩЕННЯ – обласну бібліотеку! До речі, перша петиція на сайті обласної ради – про передачу цієї будівлі комплексній школі мистецтв ім.І.Герети – швидко набрала необхідні 500 голосів підтримки !

Прийшли – дали… Замість обіцяного приміщення – ліквідація школи!

Сьогодні нас намагаються ввести в оману, поширюючи інформацію, що ніби-то школу мистецтв перевели в приміщення 21 школи. Це неправда. За словами одного з чиновників міської ради, класами школи мистецтв просто підсилили 21 школу, зробили «В» класами, доповненням до 21школи. І 21 школа – ліцей підпорядкована лише Міністерству освіти. Відповідно, це звичайна міська загальноосвітня школа з мистецькими гуртками. І вона повністю фінансується з держбюджету. Яку чомусь фінансують ще й з обласного бюджету, виділяють кошти на ремонти , матеріально-технічну базу. Хоча для обласної школи мистецтв за всі роки для цього не було виділено жодної копійки.
А за ці витрачені кошти громад області можна було б добудувати нашу обласну школу або…

Але ж усім зрозуміло,що ціна питання – саме земля школи мистецтв. Недарма ж пані директорка та міський голова неодноразово звертались до обласної ради про передачу Медової,5 місту.

Тернопільська обласна експериментальна комплексна школа мистецтв імені Ігоря Герети підпорядковувалася Міністерству освіти та Міністерству культури і надавала рівноцінну загальну середню та мистецьку профільну освіту. І наші випускники отримували документи про загальну середню та мистецьку освіту.
Єдиний заклад, в якому без жодних умов могли навчатися, як діти міські, так і з області. Тут роками напрацьовувалась власна освітня система, та особлива атмосфера, яку створювали учні , батьки, вчителі. Діти йшли не до стін, не в їдальню, а до вчителів, туди, де їх люблять, розуміють, огортають увагою та турботою. У цих маленьких кабінетах виростали великі душі. Усе це знищено.
Це була така одна-єдина школа.
Виявляється, обласній владі вона не потрібна. Позбавили дітей улюбленої школи, позбавили Їх майбутнього. І не вразили народних обранців ні успіхи дітей, ні їх протести, ані сльози.. Ані інтелігенція, ані громадські організації не стали на захист діток
А могла наша школа – Тернопільська обласна експериментальна комплексна школа мистецтв імені Ігоря Герети – процвітати і стати візитівкою Тернопілля… Усе найкраще у нас знищують…

І що б там не говорили в Тернополі, області, в Україні стало на одну школу менше.

Але яке майбутнє нас чекає, якщо діюча влада знищує школи, знищує освіту, культуру та духовність?…

Тетяна Цаволик

-1 thoughts on “Знищили рік тому, – школа імені Ігоря Герети могла стати візитівкою Тернопілля

  • 10:02 | 29.03.2019 о 10:02
    Permalink

    Коли стоїть питання землі в центрі Тернополя, то міська влада маму продасть, а не тільки школу мистецтв. Пропоную адміністрації школи внести прізвища тих, хто приклався до її ліквідації, на дошку “непошани” і назавжди вписати в історію закладу. Щоб неповадно було…

Коментарі вимкнені.