У тернополянина виявили важку вірусну недугу

Протягом останніх 2-х років в області випадки дифтерії не реєструвалися. У вересні 2015 року до Головного управління Держсанепідслужби області поступило термінове повідомлення про випадок дифтерії у хворого М., 26 років, жителя м. Тернополя, який знаходиться на обліку у відомчій медичній службі.

За результатами бактеріологічного дослідження лабораторією мікробіологічного профілю Держсанепідслужби області виділено Corynebacterium diphtheriae, токсигенна, варіант mitis.

За результатами епідрозслідування були встановлені межі вогнища (квартира, під’їзд будинку) та визначена кількість контактних осіб. Держсанепідслужбою області здійснені протиепідемічні заходи за місцем проживання хворого: у вогнищі за контактними особами організоване медичне спостереження протягом 7 днів та огляд лікарями (терапевтом, педіатром, оториноларингологом), проведено одноразове бактеріологічне обстеження, проаналізовано стан щепленості, а також здійснена заключна дезінфекція з камерною обробкою речей.

Повторні випадки захворювання не реєструвалися. Вогнище дифтерії ліквідоване.

Дифтері́я — гостре антропонозне інфекційне захворювання з крапельним механізмом передавання збудника, що характеризується ураженням ротоглотки та дихальних шляхів, рідше шкіри, з розвитком фібринозного (дифтеритичного) запалення в місці проникнення збудника, а також токсичним ураженням серцево-судинної й нервової систем, нирок.

Коментарі вимкнені.