Василь Облещук  звинувачує Народного депутата у використанні «чорного піару»

Заява керівника служби безпеки Тернопільського обласного виборчого штабу кандидата в Президенти України Юлії Тимошенко  Василя Облещуку

 6 березня 2019 року під час прес-конференції керівника обласної територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», народного депутата України Юрика Тараса Зіновійовича сталося те, що ми називаємо поверненням старих часів СРСР, коли існувала лише одна правляча партія, яка і писала закони, їх виконувала та контролювала виконання.
Слухаючи виступ пана Юрика складалося враження, що це виступ прес-секретаря Управління СБУ в Тернопільській області, який розповідає про скоєння та розкриття резонансного злочину.
Зокрема, Юрик Т.З. оприлюднив у публічному виступі результати розслідування щодо мережі осередків, створених ВО «Батьківщина», яка нібито займалася організацією підкупу виборців. Мало того, ним були продемонстровані журналістам списки осіб з їх персональними даними, які нібито входять у цю мережу, хоча це насправді це списки членів ДВК.
Однак, тут виникає питання, невже народний депутат України Тарас Юрик чи партійні структури Блоку Петра Порошенка володіють повноваженнями правоохоронних органів і мають права здійснювати оперативні заходи по збору інформації щодо жителів області, громадян України.
У відповідності до ст.5 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» оперативні заходи здійснюються оперативними підрозділами національної поліції, державного бюро розслідувань, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, органами доходів і зборів, Національного антикорупційного бюро України. Проведення оперативно-розшукової діяльності іншими державними органами, підрозділами інших міністерств, відомств, громадськими, приватними організаціями та особами забороняється.
То виходить, що партія БПП стала правоохоронним органом, чи то правоохоронні органи делегували свої повноваження політичній партії БПП?
Можна однозначно сказати, що виступ Юрика Т.З. йде в розріз з ст. 32 Конституції України , яка забороняє будь-кому втручатися в особисте чи сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України. Також, не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди. За вказані дії наступає кримінальна відповідальність за ст.182 Кримінального кодексу України, яка передбачає обмеження волі на строк до трьох років за порушення приватного життя.
Разом з цим, оприлюднені народним депутатом Юриком відомості містять персональні дані членів місцевих партійних організацій ВО «Батьківщина», які відповідно до п.1,2 ст.5 Закону України «Про захист персональних даних» є об’єктом захисту. Володільцем та розпорядником персональних даних вказаних осіб є керівництво обласної партійної організації ВО «Батьківщина», яке нікому з третіх осіб не передавала вказані дані, а також не передавала повноваження по їх збору, зберіганню та обробці.
Виходячи з цього, ми звернулися до правоохоронних органів області дати правову оцінку діям Юрика Т.З., а також направляємо на адресу НАБУ та ДБР ідентичне звернення, враховуючи його статус як народного депутата України. Сподіваємось на об’єктивний та оперативний розгляд вказаних фактів вказаними структурами, які покликані стояти на варті законності та дотримання прав людей.

 

-1 thoughts on “Василь Облещук  звинувачує Народного депутата у використанні «чорного піару»

  • 16:58 | 12.03.2019 о 16:58
    Permalink

    А теперішня влада все на себе перебрала.

Коментарі вимкнені.