Від слонів до холодного сонця: магічна 13-тка найпотужніших гуртів Тернопілля

Слони, колоради, холодне сонце… У Тернополі є багато тепла, психоделії та добротного жіночого вокалу. Вашій увазі – тринадцять гуртів, вартих уваги. 

Про «файне місто Тернопіль» свого часу добре відгукнулися «Брати Гадюкіни». Багато води витекло відтоді, але свого музичного шарму Тернопільщина не втратила і до сьогодні.

Elephant Opinions

Хто такі? «Слонові думки» «плинуть» в Тернополі з 2008 року. За цей час гурт встиг виступити у більш ніж десяти країнах Європи та випустити декілька альбомів. Останній із них на сьогодні отримав назву Awakening Will Be A Journey і побачив світ у жовтні 2014-го. Протягом семи років склад Elephant Opinions неодноразово змінювався; наразі команда складається з п’ятьох учасників: Андрій (вокал), Петро (гітара), Діма (бас), Олег (ударні), Макс (гітара). І найголовніше, що ви повинні знати про цих музикантів: джерелом свого натхнення вони вважають «алкоголь і 90-ті».

Що грають? Важку гітарну музику різної швидкості — англійською, а, отже, і «на експорт». Самі ж Elephant Opinions характеризують свій стиль як «дарк-скрімо». Судячи з вокалу, слово «крик» тут зовсім не випадкове.

Де слухати?

https://vk.com/elephantopinions
https://www.facebook.com/elephantopinions
http://www.last.fm/ru/music/Elephant+Opinions
http://elephantopinions.bandcamp.com

zsuf

Хто такі? Ветерани тернопільської експериментальної електроніки. На виступах хлопці полюбляють вдаватися до відео-арту, тож просто слухати їх без «картинки» буде справжнім злочином. Сьогодні ZSUF — це Сергій «Вася Пункер» Василишин (вокал, лірика, семпли, концепт-арт), Володимир «Соніч» Сонічєв (бас, синтезатори), Богдан Супронюк (цимбали, діджеріду, дримба), Андрій «Фрікі» Меренко (нойз, семпли, синтезатори). За плечима в команди є дев’ять повноформатних релізів, останній з яких вони записали із місцевим літератором Юрієм Завадським.

Що грають? До останнього часу музика ZSUF асоціювалася з колючим нашаруванням синтетичних звуків, на вістрі якого могло опинитися що завгодно — хоч сигнали з космосу, хоч цвіркуни, а хоч і фольклорні наспіви. Останній на сьогодні альбом втикає туди голос — «фонетичну поезію» Юрія Завадського.

Де слухати?

http://zsuf.org

Los Colorados

Хто такі? Ці фольк-диваки почали «знущатися» зі світових поп-шлягерів ще у 2006-му. Завдяки викладеному на YouTube каверу на Hot N Cold Кетті Перрі Los Colorados із маловідомого тернопільського гурту перетворилися на супер-зірок інтернету. Згодом «колоради» підписали контракт із німецьким лейблом Motor Music, що співпрацює із Rammstein. В 2012-му гурт випустив перший і поки що єдиний на сьогодні альбом — «Move It».

Що грають? На першому релізі Los Colorados роблять лише те, що вміють найкраще — проводять фрік-фольковими граблями по нетлінках Beatles, Іггі Попа, Кетті Перрі, Rammstein та інших. Зараз же «колоради» пишуть власні стьобні пісеньки із назвами на зразок «Циця-годівниця», ставитися до яких можна по-різному. Прихильники модного сучасного саунду, наприклад, плюються кислотою, і на такі випадки у гурту є композиція «Інді-бой».

Де слухати?

https://vk.com/loscoloradosternopil

Mr. FreeMan

Хто такі? Випадково познайомилися, зібралися, почали грати — із творчою біографією у Mr. FreeMan все максимально прозаїчно. Куди більше інтригує назва команди, яка, певно, відсилає до героя демотиваційних вірусних роликів в інтернеті. А ще Mr. FreeMan надзвичайно відкриті до спілкування зі слухачами — он навіть сторінку на ask.fm завели.

Що грають? Схоже, музиканти й самі не можуть дати точної відповіді на це запитання, балансуючи між поп-роком, легкою альтернативою та актуальним інді. Тим не менше, на своїй сторінці у ВК Mr. FreeMan переконують, що «так звучить рок-н-рол по-тернопільськи». Тим цікавіше, на яку стежку хлопців виведе дебютний міні-альбом, що має вийти невдовзі.

Де слухати?

https://vk.com/mrfreemanband
https://www.youtube.com/channel/UCqbhJjr584pAPjgF6O9XIOA

Nameless

Хто такі? Старожили української рок-сцени, які з часу започаткування в 1992-му пережили розпад і відродження. Назву «Безіменні» вони запозичили з роману «Чарівник Земномор’я» американської письменниці-фантастки Урсули Ле Гвін. На початках із Nameless грав нині покійний ноумен Ігор Пелих; інші колишні музиканти формації співпрацюють з гуртами «С.К.А.Й» та «Вася Club». З часу реюніону в 2007-му Nameless продемонстрували неабияку творчу плідність, випустивши до сьогодні аж п’ять студійників.

Що грають? Сучасники «Плачу Єремії», «Мертвого Півня» та інших відкриттів «Червоної Рути» одразу ж спозиціонували власний жанр як психоделічний блюз. Можливо, із часом втрати та невдачі почали відкладатися на музиці Nameless чорним осадом, що добре чутно після альбому «Щось сталось у лісі…». Там, де був безтурботний райдужний тріп, нині потроху прогледжується психологічний морок.

Де слухати?

https://vk.com/club7607634

Nice Cream

Хто такі? На просторах інтернету Nice Cream називають надією тернопільської музики. При цьому на тих таки просторах спробуй відшукай бодай якусь достовірну інформацію про цей гурт, окрім того, що музиканти встигли виступити пліч-о-пліч із популяризаторами нового твісту Dzierzynski Bitz та випустити ЕР. Ну і ще Nice Cream — це на 3/4 гьорлз-бенд у складі Valya Kuz (вокал), Mrs Lusie (електроніка), Christina Washer (бас) і Johnny Advert (барабани).

Що грають? «Добрий крем» замішаний на поєднанні року та електроніки, що може розтягуватися на більше, ніж стандартні 3 хвилини пісенного хронометражу. Не без психоделічної естетики, яка тут теж точно не пройшла повз.

Де слухати?

https://vk.com/nicecreamy

Omodada

Хто такий? За назвою Omodada приховується знаний тернопільський музикант Лесик Драчук. Будучи саунд-майстром на всі руки, Лесик встиг пограти не з однією місцевою командою (зокрема і як барабанник Los Colorados). Нині музикант взявся за сольний проект і вже встиг розродитися міні-альбомом «Кімнати» цього місяця. Ще одне дітище Драчука — студія звукозапису «Шпиталь Рекордс», що співпрацює з молодими-перспективними-не-лише-тернопільськими.

Що грає? І знову неопсиходеліка! Оповідаючи про мохи на стінах та кімнати із 25-ма дверима, Omodada занурює у старий-добрий рок пізніх 60-х. Бубенці, лови гітарами сонячних зайчиків та розслаблений інертний вокал — обов’язковий джентльменський набір для музиканта.

Де слухати?

https://vk.com/omodadaband

Орандж / Plastic Drops

Хто такі? «Орандж» — одна з найбільш багатообіцяючих, але, на жаль, нині не функціонуючих інді-команд Тернопільщини. Зібравшись у 2008-му, хлопці встигли виступити на «Червоній Руті» та планували засісти за альбом, однак не судилося. Нині колишні музиканти «Оранджу» грають інструментальний рок під назвою Plastic Drops, а засновник формації Андж час від часу віддає свої пісні в репертуар інших гуртів-однодумців (відтак декілька треків «Орандж» зараз виконує столичний 5 Vymir).

Що грають? Проста і дещо наївна інді-лірика в не надто вибагливій якості запису — те, чим свого часу підкорював «Орандж». Plastic Drops — зовсім інша справа: здається, цьому заглибленому в себе «пейзаж-року» взагалі не потрібні слова.

Де слухати?

https://vk.com/orandzh
http://toloka.hurtom.com/viewtopic.php?t=52929
http://www.myspace.com/orandzh
https://vk.com/plasticdrops
http://plasticdrops.bandcamp.com

Red Cardinals

Хто такі? Red Cardinals — справжні «сірі кардинали» музики Тернополя. Цей гурт не надто багато розповідає про себе, але при цьому активно виступає на місцевих майданчиках, супроводжуючи інструментальну гру відео-артом. Чи, радше, виступав; нині на сторінці Red Cardinals у ВК висить сумне повідомлення Band is dead, page is not.

Що грають? Інструментальний пост-рок і нойз. Більше таких гуртів — хороших і різних — у кожен регіон, котрий музично поважає себе!

Де слухати?

С.К.А.Й.

Хто такі? У 2015-му — поп-рок-зірки всеукраїнського масштабу зі столичною пропискою, у далекому 2001-му — молодий гурт із Тернополя. Прикметно, що путівку в життя С.К.А.Й. дав проект «Свіжа кров» на телеканалі «М1». Станом на сьогодні команда на чолі з незмінним лідером Олегом Собчуком заспівали разом із легендами польського року Budka Suflera, зіграли з квартетом на класичних інструментах, записали чотири студійники та активно працюють над п’ятим.

Що грають? С.К.А.Й. змогли підкорити серця українських слухачів здебільшого завдяки зворушливим рок-баладам. На останньому на сьогодні альбомі «Край Неба» (2014) гурт помітно зміцнів у звучанні і набрав стадіонної епічності навздогін славі U2.

Де слухати?

https://vk.com/skayofficial
https://www.facebook.com/Gurt.SKAY/
https://www.youtube.com/user/skayofficial

Tik Tu

Хто такі? У Tik Tu зійшлися шляхи одразу декількох тернопільських проектів — Nameless, «Ті, що падають вгору» та EchoGardens. Саме через них пройшли обидва учасники інді-дуету — Роман Божко та Наталія Багрій.

Що грають? Заколисувальну пишноту з акустичними гітарами, перкусією, духовими та синтетичними вкрапленнями. Як колискові або казки на сон — те, що треба.

Де слухати?

https://vk.com/tiktu

Ті, Що Падають Вгору

Хто такі? Свій творчий шлях «Ті, що падають вгору» почали одразу з перемоги. Адже саме 9 травня 1996 року відбулася перша репетиція гурту, від якої і розпочато відлік його існування. Свій перший альбом «Та, що танцює з вітром» музиканти записали в 2001-му, а другий — «Дивина» — лише цього року.

Що грають? Приємний теплий поп-рок про ріки, скелі та дивні міста, який можна поставити в один ряд із більш популярними в цьому сегменті командами — від «ЧеЧе» до «Крихітки». Як мінімум — ще один хороший тернопільський проект із жіночим вокалом.

Де слухати?

https://vk.com/tpvg.band

Холодне Сонце / SOLARICE

Хто такі? Ліричні готи на чолі з актором Василем Гоцко, які зібралися в 2001 році. Виступали на одній сцені з «Кому Вниз», «Скрябіним» та іншими українськими гуртами на численних фестивалях живої музики. Ті, про кого незлим тихим згадували Сашко Положинський, Павло Гудімов, Юрко Журавель з Ot Vinta і навіть актор Остап Ступка. Станом на сьогодні «Холодне Сонце» має в дискографії два альбоми: «Промені сліз» (2004) і «Театр темних Пелюсток» (2008). Кілька років тому гурт почав використовувати альтернативну назву SOLARICE та грати англійською.

Що грають? «Холодне Сонце» починали з мелодійного готик-металу. У 2013-му музиканти презентували англійськомовну пісню, в якій можна розслухати значно більше брутальності, ніж у попередніх.

Де слухати?

http://www.solarice.com.ua
https://vk.com/club_solarice
https://www.youtube.com/user/solariceband

Пилип Пухарєв, muzmapa

Коментарі вимкнені.