Відкрита заява журналістів Тернополя (оновлено)

Ми, представники ЗМІ Тернополя, постійно перебуваємо в інформаційному вирі і як ніхто орієнтуємося в настроях громади, дійшли висновку: ситуація в країні та в області потребує чіткої та відвертої позиції журналістської спільноти. Журналісти Тернополя, серед яких і я, вважають, що керівники (начальник та заступники) тих державних структур, які втратили довіру громади/людей, не мають морального права залишатися на посадах і повинні добровільно скласти повноваження (йдеться про органи виконавчої влади, правоохоронних та контролюючих структур Тернополя та області).

Ми також переконані, що люстрацію мають проводити авторитетні особистості з незаплямованою репутацією, але в жодному разі не представники політичних сил і не самі чиновники чи правоохоронці. Члени люстраційного комітету також повинні взяти на себе зобов’язання не претендувати на посади в органах державної служби у найближчі роки, аби їхня діяльність не виглядала як намагання усунути того чи іншого посадовця для звільнення посади для себе чи знайомих.

Водночас закликаємо народних депутатів України оперативно прийняти Закон про люстрацію, щоб цей процес на місцях мав юридичне підґрунтя. Вимагаємо оприлюднення досягнень перед суспільством тих осіб, яких призначатимуть на керівні посади. А також від них – оприлюднення власних статків, інформації про рухоме і нерухоме майно членів родини, а також майно, яке «дали в користування друзі» тощо.

Також громадськість повинна пильно стежити за керівниками органів місцевого самоврядування (районна, міська та обласна рада), їхніх управлінь та комунальних підприємств.

Журналісти Тернополя підтримують проведення люстрації і готові стати посередницькою ланкою в цьому процесі. Ми, хто підписалися, об’єктивно інформуватимемо громаду про факти беззаконь як в органах державної влади, так і в органах місцевого самоврядування. Закликаємо тернополян, яким є що сказати, звертатися до журналістів та розповідати про незаконні дії будь-якого чиновника. Ми гарантуємо, що перевірену інформацію оприлюднять місцеві ЗМІ, також її опублікують у соцмережах.

Зараз не час боятися, зараз час діяти!

Заяву підписали:
1. Андрій Шкула, журналіст видань «RIA плюс» та «20 хвилин»
2. Олеся Красновська, власний кореспондент газети «Експрес»
3. Анжела Кардинал в.о. голови ГО «Тернопільський прес-клуб»
4. Тетяна Тарасенко, ГО «Тернопільський прес-клуб»
5. Андрій Вацик, власний кореспондент ІА «УНІАН»
6. Світлана Мичко, власний кореспондент газети «Україна молода»
7. Любов Красновська, журналіст Інформаційне видання “7 Днів -Україна”
8. Наталія Колтун, власний кореспондент Національної радіокомпанії України, редактор Радіо РОКС (Тернопіль)
9. Софія Лінчевська, журналіст газети «Вільне життя»
10. Олена Науменко, директор телеканалу ІНТБ
11. Олена Беднарська, редактор інтернет-видання «Реально»
12. Любов Вовк, журналіст інтернет-видання «Погляд»
13. Борис Машлянка, редактор інтернет-видання Про Все
14. Яніна Чайківська, прес-служба ТДМУ, журналіст газети «Тернопіль вечірній
15. Наталія Шевчук, незалежний журналіст
16. Надія Греса, шеф-редактор інтернет-видання «Погляд»
17. Євгенія Цебрій, журналіст «RIA плюс»
18. Юлія Томчишин, журналіст видання «Наш день»
19. Антоніна Брик, журналіст видання «Наш день»
20. Лариса Миргородська (Осадчук), ведуча програм радіо ТОДТРК
21. Оксана Ратушняк, редактор сайту “На Валовій”
22. Мар`яна Зварич, незалежний журналіст
23. Інна Сирник, головний редактор газети «Тернопіль вечірній»
24. Андрій Орляк, журналіст видань «RIA плюс» та «20 хвилин»
25. Мирослава Кармелюк, онлайн-редактор сайту 20minut.ua
26. Володимир Мороз, журналіст видань «RIA плюс» та «20 хвилин»
27. Василь Солтис, журналіст видань «RIA плюс» та «20 хвилин»
28. Ірина Чубата, журналіст видань «RIA плюс» та «20 хвилин»
29. Світлана Чернецька, журналіст видань «RIA плюс» та «20 хвилин»
30. Тетяна Колесник, головний редактор інтернет-видання “Львів Тернопіль щоденно”
31. Олена Рожко, журналіст інтернет-видання «Сорока»
32. Віталій Гнатюк, керівник проекту «Тернопільський тиждень»
33. Роман Якель, власний кореспондент газети «Дзеркало тижня»
34. Тетяна Долішна, редактор інтернет-видання «Тернопільська липа»
35. Наталка Чорна , журналіст газети «Вільне життя»
36. Надія Березюк, журналіст, телеканал ZIK
37. Ірина Белякова, журналіст видань «RIA плюс» та «20 хвилин»
38. Жанна Попович, журналіст газети “Номер один”

-1 thoughts on “Відкрита заява журналістів Тернополя (оновлено)

 • 15:57 | 27.02.2014 о 15:57
  Permalink

  ну а до кого звертатись і кому давати факти!

  • 16:01 | 27.02.2014 о 16:01
   Permalink

   якщо не знаєте особисто журналістів, можете в редакцію Погляду звертатися. info@poglyad.te.ua
   Дякуємо

  • 17:38 | 27.02.2014 о 17:38
   Permalink

   Давайте всі разом зберемо всі можливі факти корупції в нашій мерії і надамо до вищих органів влади та висвітлимо журналістам!!! Рекордна кількість землі була роздеребанена в нашому місті, покажем всіх підставних осіб, на кого що оформлялося, як вигравалися тендери незрозуміло якими фірмами! Нехай люстрацію почнуть із себе!

 • 15:57 | 27.02.2014 о 15:57
  Permalink

  от і придурошні. вас перших продажних с*к треба люструвати. почніть з себе, згадайте скільки раз ви продавалися, або писали з вигодою. Впевненна, що 98% попаде під люстрацію. Довіри немає до жодного змі. Накинулися, що три сайти які написали проти надала – нехай продалися. І ви продаєтеся, бо пишите який хороший мер і займаєтесь с*раколизтвом. А насправді все не так. І ви попадете під люстрацію.

  • 16:01 | 27.02.2014 о 16:01
   Permalink

   А ви згадайте, про які сайти писали, що продались.

  • 16:03 | 27.02.2014 о 16:03
   Permalink

   хо ж вам не дає люструвати ЗМІ? Вперед!
   Щодо статей про мера – то ви явно “Погляд” ніколи не читали.

   • 23:18 | 27.02.2014 о 23:18
    Permalink

    в мене є факти але чи ви до кінця доведете!

    • 23:29 | 27.02.2014 о 23:29
     Permalink

     Треба знати, про що мова і бачити арактер фактів. Не знаю, який саме кінець вас влаштує, але вести треба. І будем

  • 17:16 | 27.02.2014 о 17:16
   Permalink

   Що ти мелеш , дурак ти !!! Це якраз і Погляд попав вчора та після вчора під роздачу Надала . Хто продався ?! Чи він тобі зарплату платить . Сиди дома Ч м о і не вилазь з хати – роби те що активно робиш 3 останніх місяця !!! Ти к у р в а дурна !!! Запахло жареним , і до тебе ці “продажні” журналісти доберуться .

 • 18:49 | 27.02.2014 о 18:49
  Permalink

  Шановні засоби ЗМІ ви не відчуваєте вимогу часу, не будьте двуликими і не пишіть огульно ,,керівники (начальник та заступники) тих державних структур, які втратили довіру людей, не мають морального права залишатися на посадах і повинні добровільно скласти повноваження” ,а конкретно п.похиляк в освіті, популярно чергова активна діяльнісь з святом 8 березня, і т.д. інакше ваас перестануть поважати,

 • 21:15 | 27.02.2014 о 21:15
  Permalink

  Ви пропонуєте:”люстрацію мають проводити авторитетні особистості з незаплямованою репутацією”. А ХТО буде проводити “ВІДБІР” і “ДАВАТИ ДОБРО” тим “авторитетним особам”? Ви – журналісти? Якими критеріями ви будете ВИМІРЮВАТИ порядність чи авторитетність? В 2012 році в с.Буцнів був побитий журналіст депутатами сілсьької ради. Скажіть, ХТО З ВАС ПОДАВ ЙОМУ РУКУ ДОПОМОГИ?????
  Я особисто пропоную, щоб журналісти проводили люстрацію серед своїх журналістів…
  А – прості люди…мають ПРАВО проводити люстрацію?

 • 21:23 | 27.02.2014 о 21:23
  Permalink

  Додаток. Цей журналіст (в т.ч. громадський діяч) самотужки пройшов через прокуратуру, суди, райвідділ міліції…. йому погрожували і погрожують до сьогоднішнього дня, йому облили зеленкою машину….. і ДО НИНІ – “справа розглядається”!!!!!

  ЖУРНАЛІСТИ , КОЛЕГИ! “авторитетні особистості”, ДЕ ВИ? ВІДГУКНІТЬСЯ!

  • 21:26 | 27.02.2014 о 21:26
   Permalink

   Ми писали не одноразово про це. про зеленку теж. Але звідки ми можемо знати, що далі відбувається. Він пробував говорити з журналістами Тернополя?

 • 02:02 | 28.02.2014 о 02:02
  Permalink

  Мене з одного боку зворушила спільна заява такої кількості журналістів, але з другого боку вона залишає осад в думках: чи здатні Тернопільські ЗМІ втілити свої наміри в життя? Не вірю, ба, навіть більше, впевнений на всі 100%, мине місяць як ця заява залишиться звичайною ефемерною декларацією і ні до чого не призведе.

  Як людині, яка не є далекою від журналістики, цікавиться місцевою політикою і якій часто, через певні обов”язки, доводиться моніторити та аналізувати тернопільські новини, а, буває, і самому писати, я часто стикався з тим, що тернопільські інтернет-видання не ведуть справу до кінця. На доказ своїх слів і як їх роз”яснення, наводжу приклад того ж таки побитого в Буцневі Тараса Дяченка. Дійсно, у 2012 році справа на початках набула широкого розголосу, а далі чим усе закінчилося – попробуй догадайся – хоч би хтось поцікавився.

  Наступний приклад. Всім добре відомий депутат обласної ради, колишній голова райдержадміністрації Тернопільського району Володимир Болєщук. У 2012 році писали, що по його діяльності на посаді голови РДА відкрито кілька кримінальних справ, начебто його прокуратура “взяла на мушку”. І от, я по сьогоднішній день не можу знайти інформацію чи будь-яку замітку в інтернет-виданнях Тернополя на тему закрили по Болєщуку кримінальні справи чи ні. А може це була лиш дезінформація, щоб скомпроментувати його в очах електорату, коли він балатувався у Верховну Раду. Даруйте, вже як мінімум півтора року пройшло, відомостей ніяких, і документи спалені! Чи я щось пропустив? І може заслужено колишній керівник району, помінявши кілька команд (Надала, Заставного, Чайківського) зараз опинився в Народному Виконкомі.

  До речі, про Народний Виконком. Його вже не існує? Поки Хоптян переховувався від гніву Володимира Стаюри, то й виконком ефективно працював, бюджет області розглядали на зло прокурорам області і протирічучи рішенню окружного адміністративного суду. А тепер ні Хоптяна, ні дієвої прокуратури, ні злочинного режиму, і Народний Виконком наче пішов у небуття. Чи я помиляюся? Хм, преса на цю тему вже тижнями мовчить мовчить.

  Далі… Оминаючи ще сотні прикладів недопрацювань тернопільських ЗМІ, хотілось би поцікавитись чи закінчилось розслідування маєтків Банаха. Перший, доволі сміливий вчинок хлопців з RІА-плюс і всієї тернопільської журналістики загалом. Не до кожного чиновника через паркан тернопільський журналіст заглядає, переважно постять чужі новини із розслідування проектів “Наші Гроші”, “Інсайдер” та інших. От би знати, добралися уже журналісти до документів Кременецького районного відділу земельних ресурсів, щоб побачити яким чином батько зампрокурора області отримав земельну ділянку під дачне будівництво, розміром 1,5 гектари, і як Банаху Кременецьке ДАІ помагало різати дерева. Чесно, по збагаченню “Сім”ї” Банаха Сергія можна цілу книжку написати. Підконтрольна йому громадська організація користується в місті Тернополі приблизно 6-ма га землі, при чому доходи з діяльності ГО на шести гектарах недооціненної міської землі, цілком легальні, які згідно чинного законодавства навіть неоподатковуються, а набігає десь в бюджет “Сім”ї” за деякими оцінками до 40 000 грн в місяць… На жаль, доступу до документів не маю, а то б більше сказав. Хібащо розшукайте Тернопільську обласну організацію “Всеукраїнська спілка автомобілістів”, там, можливо, більше розкажуть.

  Ну і на останок! Звичайно, як в деякій мірі колега, я бажаю усій журналістській спільності Тернопілля найперше сміливості, надто тремтливими Ви виглядаєте в своїх репортажах. Бажаю побільше вдячних читачів, щоб Ваша праця не йшла на марне, щоб те, що Ви пишете про хабарництво, злочинність і знахабнілість чиновників різної ваги і поля, їм кісткою в горлі стояло і вони мали перед Вами страх. Не бійтеся їх! Начепіть на них стремена ЛЮСТРАЦІЇ! Тільки не забувайте про свої наміри оприлюднювати факти беззаконь! Може для цього хтось із RIA-плюс не поїде в нікому з нас непотрібну Африку, а поїде в Іспанію і віднайде будинок Надала або розповість про знайомство мера із колишнім очільником МВС Захарченком. Бракує, дуже бракує тернопільським ЗМІ аналітики і власних розслідувань. Надіюсь тепер все зміниться, як і міняється вся Україна. Шкода, що для переосмислення народних цінностей пролито стільки крові.

  Хай Вам щастить, друзі! Дехто з Вас мене знає.))

 • 07:25 | 28.02.2014 о 07:25
  Permalink

  Ми не журналісти будь хорошим хлопчиком “z”odi

Коментарі вимкнені.